Samsung Genoa GT-C3510 İnceleme -1

Sizleri bu gece Samsung Genoa GT-C3510 ile tanıştırmak istiyorum. Cihazı iki gündür kullanıyorum ve epeyli hoşuma gittiğini belirtmek isterim.  Samsung Genoa elinize aldığınızda ne kadar hafif olduğunu gösteriyor. 92 gr ağırlığındaki Genoa Samsung’un uygun fiyatlı yeni dokunmatik telefonlarından birisi.

Cihaz tasarımını Corby ve Lindy modellerinden almış gibi. Kenarları yuvarlak bir yapıya sahip.  103,9 x 55,4x 12,9mm boyutlara sahip Genoa ekranı 2.8 inch TFT dokunmatik özellikli ekran 240X320 piksel çözünürlüğe ve 256k renk özelliğine sahip.  Ekranın hemen altında 3 adet tuş mevcut.  Telefon açma kapama tuşları yanı sıra ortada tasarıma uyumlu bir menü butonu eklenmiş. Ekranımızın hemen üstünde ise hoparlör çıkışını görmekteyiz.

Cihazın sağ tarafına baktığımızda fotograf çekme tuşu,  microSD kart yuvası ve tuş kilitleme tuşunu görmekteyiz.  Telefonumuzun kendi hafızası 22MB sağ taraftaki microSD yuvası sayesinde ek hafızasını 8GB’a kadr yükseltebilmekteyiz.  Cihazın sol tarafına baktığımızda ise ses açma kapama tuşları ve şarj girişi bulunmakta.  Şarj girişini aynı zamanda kulaklık girişi olarak da kullanmaktayız.

Ses açama kapama tuşlarından alttaki tuşu basılı tuttuğumuzda sahte arama fonksiyonu devreye giriyor.

Sahte arama nedir?

Mesela bir kafede oturuyorsunuz ve muhabbet iyicene kastı. Kaçmak için bahane ararken telefonunuzun sahte arama tuşu yani ses açma tuşlarından alttaki tuşu birkaç saniye basılı tuttuğunuzda telefon 10 saniye sonra dışarıdan bir çağrı gelmiş gibi çalmaya başlıyor.  Telefonu açtığınızda sanki görüşme yapıyormuşsunuz gibi konuşabilmektesiniz.  Telefon ekranında aynen görüşme yapar gibi süre çıkıyor ve ne kadar görüştüğünüzüde gösteriyor. Müthiş bir özellik :) Neden diğer telefonlarda böyle bir özellik eklenmez ki ?

Sahte aramayı aktif ettim ve telefonla sahte görüşme yaparken gerçek bir arama yaparak telefonun tepkisini merak ettim. Hani ortamdan kaçacaksınız ya alo dediniz ve sanki konuşuyormuş gibi yaptınız iyi güzelde o sırada gerçek bir çağrı gelirse?

Telefon çalmıyor :) Sizi yarı yolda bırakmayan sahte görüşme fonksiyonu sadece gelen çağrıyı gösteriyor ve ekran ışığını yakıyor.

Cihazımızın üst tarafına baktığımızda bir kulaklık girişi görüyoruz.  Yani şarj girişine kulaklığını takıp kullanabileceğimiz gibi telefonumuzun üst tarafında ekstra bir kulaklık girişide mevcut.

3,5mm üst kısımdaki kulaklık girişi sayesinde cihazımıza standart kulaklıklar takıp kullanabilmekteyiz.

Cihazımızın arkasını çevirip baktığımızda ise 1,3Mp kamerasını ve yine hoparlörünü görmekteyiz.  Cihazın arka kapağı alttaki ufak tırnağı kaldırmamızla açılıyor. Kapağımızı açtığımızda pilimizi görmekteyiz. Pilimizin hemen altında Sim kart yuvası bulunmakta. Kapak tırnaklı bir yapıya sahip. Kamera tarafını taktıktan sonra kapak üstüne baskı uygulayarak basit bir şekilde yerine oturtabilmekteyiz.

Evet cihazımızın dış görünümü ve birkaç özelliğinden bahsettik. Bir sonraki yazımızda Samsung Genoa’yı incelemeye devam edeceğiz.

Devamı: http://www.teakolik.com/samsung-genoa-gt-c3510-inceleme-2/

“Samsung Genoa GT-C3510 İnceleme -1” üzerine 36 yorum

  1. eda menü den internet logosuna tıkla,ayarlara gir en aşşağıda internet profilleri olması gerekio ona gir ve hattın vodafone ise vodafone live ye ,turcell ise turkcell tr ye ,avea ise en üstteki seçeneğe tıklayıp kaydet e bas ve facebook agirdiğin yerden bir daha gir

    Cevapla
  2. Bende bu telefondan aldim siyah rengi.Telefon harika super diyemem ama berbatta diyemem.Ben telefonlarin wi-fi ozelligini cok kullaniri
    bunda o yok maalesef.Ben sozlugu cok kullanirim icinde kendiliginden sozluk var bu benim icin cok iyi.Ancak bu telefonlarda WhatsApp gibi programlari kullanamiyorsunuz.Sadece icinde kendiliginden Messenger var.Benim daha alali bir sene olmadi͵ ama icinde internet adina pek birsey olmadigindan fotograf paylasilamadigindan biraz sıkıldım dogrusu.. :D

    Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)