Estetik Görünüm, Olağanüstü Ses…

Basın Bülteni – BEOLAB 14 - Gorsel4Dünyanın en iyi high-end ses ve görüntü sistemi üreticisi Bang & Olufsen yeni BeoLab 14 surround hoparlör sistemini satışa sundu.

BeoLab 14 surround hoparlör sistemi, kompakt estetiği ile ev ve ofislerde yer kaplamadan üst düzey surround performans keyfini yaşam alanlarına taşıyor. Üstün akustik özelliğe sahip bu yeni sistem, sadece Bang & Olufsen TV’lerle değil, tüm televizyonlarla uyumlu olarak çalışıyor.

Bang & Olufsen BeoLab 14 surround hoparlör sistemi, bir taşla iki kuş vuruyor. Zarif tasarımı, sınırsız derecede esnek yerleştirme seçenekleri ve akustik özelliğiyle, mekanların iç tasarımından ödün vermeden ihtişamlı bir ses sistemi kurmaya olanak tanıyor. Danimarkalı ses mühendisleri tarafından geliştirilen sistem, üstün Bang & Olufsen performansını sağlarken, aynı zamanda mekanlara fark katan bir şıklığa ve yalınlığa sahip.

Ortama Uyumlu Değiştirilebilir Kumaş Kapak

Boyut olarak küçük fakat ses olarak büyük BeoLab 14, Bang & Olufsen’in akustik mühendislerinin yarattığı çarpıcı performansı, şaşırtıcı derecede küçük birimlerle sağlıyor. Farklı renk seçenekleri bulunan değiştirilebilir kumaş kaplamalara sahip olan hoparlörler, en zor iç mekan tasarımlarına bile mükemmel uyum gösteriyor. Bir heykel görünümündeki subwoofer’a sahip olan sistem içerisinde, tüm hoparlörler için ayrı ayrı yükselticiler bulunuyor. İnce hatlarıyla oldukça küçük bir yer kaplayan sistem, yürek hoplatan bas tonlarıyla da dikkat çekiyor. Akustik özellikleriyle öne çıkan Beolab 14, duvar ve tavan montajının yanı sıra zemin ve raf standlarını da içeren geniş yerleştirme seçenekleriyle her mekana uygun çözümler sunuyor.

Üstün Performans

Bang & Olufsen Yönetim Kurulu Başkanı Tue Mantoni’ye göre, BeoLab 14 evdeki görüntü sisteminin ses kalitesini de arttırmak isteyen, aynı zamanda iç tasarım konusunda karşılanması güç beklentilere sahip tüketiciler için tasarlandı. “Hepsi bir arada surround hoparlör sisteminin piyasaya sürülmesi Bang & Olufsen için büyük ve yenilikçi bir adımdır”, diyen Mantoni, “Tasarladığımız her üründe ses kalitesi önemlidir. Temel yaklaşımımız ile ürettiğimiz bu ürünle, orijinal Bang & Olufsen ses kalitesini subwooferı saklamak zorunda kalmadan, surround ses kalitesini tatmak isteyen herkese sunuyoruz” açıklamasını yaptı.

BeoLab 14 tüm Bang & Olufsen TV’lere sorunsuz bir şekilde bağlanırken, aynı zamanda herhangi bir televziyon veya AV alıcısını yeni bir ses performansı seviyesine kolaylıkla yükseltebiliyor. BeoLab 14 ile ses tutkunlarına yeni bir deneyim sunmak istediklerini söyleyen Mantoni, “Bang & Olufsen televizyona sahip olmayan, ancak yüksek kaliteli Bang & Olufsen ses deneyimine ulaşmak isteyen herkese hitap edecek bir ses sistemi geliştirmek için mühendislerimiz özel olarak odaklanarak çalıştı” dedi.

Uzman Dinleme Paneli ile Geliştirildi

Yeni kompakt hoparlörler, tüm Bang & Olufsen ürünleri ile aynı titiz geliştirme sürecinden geçti. BeoLab 14’ün geliştirilme sürecinde çok önemli çalışmaların yer aldığını belirten yüksek ses mühendisi Jens Rahbek, “Ses, en iyi bileşenlerle bile kişiye göre değişen bir deneyimdir. Sanatçının duyurmayı amaçladığı gerçek sese mümkün olan en iyi şekilde yaklaşmak amacıyla farklı insanlar, farklı ortamlar ve farklı aşamalarla saatlerce dinlemenin de dahil olduğu bir süreç kullanarak hoparlörlerimizi geliştiriyoruz” dedi.

Yorum yapın