Hack For Gold!

Hack-for-GoldÜlkeler ve kurumlar artık siber savaşlar için özel bütçeler ayırmaya ve siber dünyadaki tehditleri dikkate almaya başladılar. Artık birçok firmanın ve ülkenin online dünyada yer aldığını ve birçok tehdide karşı savunmasız olduğunu görüyoruz.

Firmalar, bilgilerinin korunması ve saklanması için birçok tedbir almaya çalışıyor. Yüz binlerce dolarlık yatırımlar yapıyorlar ve maalesef ki, her geçen gün “hiçbir zaman %100 güvenlik olmadığını” kanıtlar seviyede hacklenmeler karşımıza çıkıyor.

Siber saldırılara maruz kalan birçok şirket ve kurum, prestij kaybı yaşadıkları gibi  milyonlarca dolarlık maddi kayıplar da görülebiliyor.

Bu tarz risklere karşın birçok firma ve kurum güvenlik uzmanlarına özel güvenlik testleri yaparak, açıklıklarının tespit edilip, zafiyetlerini kapatmaya çalışmaktalar.

Yapılan güvenlik korumaları ve testleri genelde rutin güvenlik testlerine ve yüz binlerce dolarlık güvenlik donanımlarına dayanmakta. Güvenlik harcamalarının diğer bir yandan da “gereksiz” olarak görülmesi bu tarz test ve önlemleri pasif bir hale de getirebiliyor.

Unutmayın! Hackerlar asla standart prosedürlerle saldırmazlar!

HackForGold ise, yeni ve farklı bir hizmet ile firmalara bu harcamaları azaltacak, daha da güvende olabilecekleri bir çözüm sunuyor!

HackForGold üzerinde web sitesiniz veya uygulamalarınızı gönderebilir ve güvenlik testlerini yaptırabilirsiniz. Sistem şu şekilde çalışıyor. Öncelikle sisteme göndermiş olduğunuz Web sitesi ya da uygulama sistem üzerinde yayınlanıyor. Portal üyesi olan yüzlerce iyi niyetli hacker, belirlenen uygulama ve siteler üzerinde güvenlik analizleri yapıyor. Bu güvenlik analizleri tamamlandığı zaman HackForGold’a bildiriliyor.

HackForGold, bu analizleri ilgili firmalara ileterek saldırılara karşın zayıf noktalarınızı raporluyor.

Firmalar HackForGold üzerinde incelenmesini istedikleri uygulamaları veya siteler için belirli bütçeler ayırıyor. Ücret yatırıldıktan sonra siteler üzerinde güvenlik analizleri yapan iyi niyetli hackerlar listelenen ürünleriniz üzerinde güvenlik analizleri ve açıklıklar arıyor.

Farklı bakış açısına sahip yüzlerce iyi niyetli hacker, standart güvenlik testlerin aksine sizlere daha uzman ve daha farklı bir bakış açısı ile geniş kapsamlı analizler çıkartabiliyor.

Sistem üzerindeki iyi niyetli hackerlar tespit ettikleri raporlanan açıkları Hack For Gold yönetimine bildiriyor. Açıklıklara onay verilmesi halinde, firma tarafından belirlenen bütçeden, risk seviyesine göre açığı bulan servis üyesi iyi niyetli hackerlara ödülleri verilmekte.

Verilecek ödülde baz alınacak kriterler şu şekilde yer alıyor:

  • Kritik Seviye Açıklık: Tam Altın
  • Orta Seviye Açıklık: Yarım Altın
  • Düşük Seviye Açıklık: Çeyrek Altın

Açıklıklar tespit edildikten sonra, tespit edilen güvenlik açıklarının ne zaman kapatılacağına dair tarihler belirleniyor. Bu açıklıkların daha sonra kapatılıp, kapatılamadığına dair testler de yapılarak müşterilere rapor verilebiliyor.

Bu sayede standart güvenlik testlerinin aksine, bir hackerın bakış açısı ile sisteminizi test ettirebilirsiniz. Süreç içerisinde…

  • Herhangi bir güvenlik açığı bulunmaması durumunda ödemeniz bakiye de tutularak kredi ekleniyor.
  • Talebiniz doğrultusunda web siteleriniz ve uygulamalarınız listeden kaldırılabilir.
  • Listede kalması halinde web siteleri ve uygulamalar aylık rutin testlere tabi tutulur.
  • Yatırdığınız depozitodan mutabakata varılan her kritik seviye açıklık için 1,500 TL, orta seviye açıklık için 1,000 TL ve düşük seviye açıklık için 500 TL düşülür.

Ürünlerinizi sistemden tamamen çekmek isterseniz, kalan depozitonuzdan %20’lik bir kesinti yapıldıktan sonra kalan kısmı tarafınıza HackForGold tarafından iade ediliyor.

Yapılacak güvenlik testleri kapsamı bir kişi veya firmanın yetkinliği ile sınırlı kalmaz. Sistemde bulunan yüzlerce hackerın onlarca farklı bakış açısına ve özel testlerine tabi tutulursunuz.

Herhangi bir güvenlik açığı bulunmadığı durumda ücret ödemek zorunda kalmaz ve tespit edilen açık kadar para ödemiş olursunuz. Listelenen web siteleri ve uygulamalarınızda yapılacak değişikliklerin oluşturacağı güvenlik risklerini görmeniz için yıllık penetrasyon testlerini beklemenize de gerek kalmıyor.

Hem bütçeniz hem de özel güvenlik riskleri için HackForGold’u deneyebilirsiniz… Sadece firmalar için değil, iyi niyetli hackerlar için de iyi bir gelir kapısı olacaktır.

Buyrun; https://hackforgold.com

Yorum yapın