Everest Fly Mouse Kablosuz Klavye KB-05

everest_fly_mouseBugün sizlere Everest Fly Mouse kablosuz klavyeden bahsedeceğim. Cihazımızın kutusunu açtığımızda kullanma klavuzları, çift taraflı kumanda ve bir adet Usb kablosu ve Usb alıcısı olduğunu görüyoruz. Kumanda  alışılageldik kumandalardan farklı olarak hem ön yüzü hem de arka yüzü çevrilerek kullanılabiliyor.

Everest Fly Mouse Kablosuz Klavye KB-05 aynı zamanda bir bilgisayar faresi olarak da kullanılıyor. Ön yüzü bir televizyon kumandası, arka yüzü ise bir klavye olarak tasarlanmış.

USB alıcısını bilgisayarınıza bağladığınız zaman, fare özelliğini kumandayı yukarı, aşağı veya sağa, sola çekerek (tuşlarla değil, havada hareket ettirerek) kullanıyorsunuz.

Kısacası bir televizyon kumandası, fare ve klavye bir arada tasarlanarak Everest Fly Mouse Kablosuz Klavye KB-05 ürünü ile bizlere sunuluyor.

Akıllı televizyonlar, Android cihazlar ve Mac bilgisayarlar için uyumlu olarak çalışan ve aynı zamanda medya oynatıcıları kumanda edebilecek yeteneklere sahip.

everest_fly_mouse.uzaktan_yonetim   everest_fly_mouse_boyutlar   everest_fly_mouse_hafif

Everest Fly Mouse Kablosuz Klavye KB-05 dışarıdan bakıldığında bir televizyon kumandasına çok benziyor. Arka kısmındaki klavyesini görmediğimiz sürece evdeki televizyon kumandasından hiçbir farkı olmadığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda Android TV BOX cihazlarını da kumanda edebildiğinin altını çizmek istiyorum.

Üzerinde özel tuşlar barındıran cihazımız kablosuz bağlantı için 2.4 ghz hızında çalışan bir verici kullanıyor. 

Herhangi bir sürücü yüklemenize gerek yok.

Bağladığınız cihazları rahatlıkla kumanda edebiliyorsunuz. Televizyon kumandası olarak kullanabilmek için, kullanım klavuzunda belirtilen adımları TV kumandası ve Everest Fly Mouse Kablosuz Klavye KB-05 üzerinde birkaç tuşa basarak kullanmak mümkün.

everest_fly_mouse_klavye   everest_fly_mouse_kumanda   everest_fly_mouse

Kalem pil yok tamamen şarjlı!

Everest Fly Mouse Kablosuz Klavye KB-05 kablosuz olarak kullanılıyor ve kumandalar gibi kalem pile ihtiyacı yok. Sadece kutusundan çıkan USB kablosu ile şarj etmeniz yeterli olabiliyor. Yalnız mesafesi çok uzun değil, bir ev için ideal ancak Flying Fingers gibi büyük bir salonda sunum yaparken kullanmak isterseniz 10 metreden uzak bir mesafe sıkıntı çıkarabilir.

Everest_KB05_Fly_Mouse_Klavye (3)   Everest_KB05_Fly_Mouse_Klavye (4)   Everest_KB05_Fly_Mouse_Klavye (5)

Everest Fly Mouse Kablosuz Klavye KB-05 alsında bir multimedya kumanda cihazı olarak tasarlanmış. Yatak odanızda, yatağınızdan hiç kalkmadan televizyonu ya da bilgisayarı kumanda etmeniz için ideal bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Kablosuz klavye özelliği ise ilk başlarda zorlasa da alıştıktan sonra gayet tatminkar bir performans sunuyor. Yalnız kablosuz fare özelliğinin kontrolleri zor ve alışmak gerekli. Kumandayı havada hareket ettirerek  fareyi kontrol etmek biraz zorlayabilir.

Everest_KB05_Fly_Mouse_Klavye (7)   Everest_KB05_Fly_Mouse_Klavye (8)   Everest_KB05_Fly_Mouse_Klavye (9)

Everest Fly Mouse Kablosuz klavye KB-05 ile bilgisayar kullanma şeklinize farklı bir deneyim katabilirsiniz.

Everest_KB05_Fly_Mouse_Klavye (11)   Everest_KB05_Fly_Mouse_Klavye (12)   Everest_KB05_Fly_Mouse_Klavye (13)

Devamı bir sonraki yazımda…

“Everest Fly Mouse Kablosuz Klavye KB-05” üzerine 6 yorum

 1. Benimkinde kulaklık girişi var abi FN+ESC tuşlarına basınca taktığın aletteki ses kulaklıktan geliyor

  Yanıtla
 2. eh meraklisi icin ideal. boyle orjinal urunleri tanitmaniz iyi oluyor.ben isvec cakisi gibi urunleri pek sevmem.ama yine de teselkurler

  Yanıtla
 3. Ürünü çok iyi anlatmışsınız. Yanlız önemli bir özelliğinden bahsetmemişsiniz. Bu ürün üzerinde bulunan turuncu renkteki ve yön tuşlu (ok yazan yerin etrafındaki yön tuşları) bunlar akıllı kumada işlemi yapmaktadır. Yani televizyonunuzun kumandasında kullandığınız 10 tane tuşu bu kumandaya tanıtıp kullanabiliyorsunuz.

  Yanıtla
 4. Mrb cihaz cok iyi anlatmisdiniz bir sorum olucak bu cihazi asustor yada benzeri nas cihazlarda kullanmak mümkünmü

  Yanıtla

Yorum yapın