Everest Rampage KM-R10

Everest Rampage KM-R10_kutuOyuncuların bilgisayar ekipmanları her zaman özel olmuştur. Özel donanımlar, özel kulaklıklar, özel fareler ve özel klavyeler… Bugün sizlere yine oyuncular için üretilen Everest Rampage KM-R10 modeli klavye ve fare setinden bahsedeceğim.

Oyuncular için özel olarak yapılan bu bilgisayar ekipmanları genelde de bir tık piyasanın üzerinde satılırlar. Birçok kullanıcı ise, büyük bütçeler yerine daha düşük bütçelerdeki oyunlara özel donanımlara sahip olmak ister.

Everest Rampage KM-R10 ise bütçesi düşük olan oyuncular için üretilmiş alternatiflerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Piyasada 100TL civarına sahip olabileceğiniz bu set şık bir tasarıma sahip.

Özellikle de klavyenin W, A, S, D tuşları ile yön tuşlarının diğer tuşların aksine mavi renkte olduğu ilk dikkatimizi çeken ayrıntılardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Fareye baktığımızda ise, üzerinde ışıklandırmaların yer aldığı ele rahatça oturan bir yapısı olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda klavye üzerinde de aydınlatma unutulmamış. Bir set olarak kullanıldığında gece hoş bir ışıklandırma ile oyun heyecanınıza ayrı bir hava katacağını düşünüyorum.

Fonksiyon tuşunu kullanarak bu aydınlatmanın rengini de değiştirme şansına sahipsiniz. Ayrıca, farede yer alan “dpi” ayarı ile tek tuşla farenin hassasiyetini de değiştirebiliyorsunuz. Böylelikle kendi fare kullanımınıza göre tek bir tuşla hassasiyet ayarı yapabilmek mümkün hale getirilmiş.

Everest Rampage KM-R10_kutu_ic   Everest Rampage KM-R10_kilit   Everest Rampage KM-R10_Fare_yan

Klavyede bir Windows Lock tuşu olduğu dikkatimizi çekiyor. Bu tuş sayesinde oyun oynarken yanlışlıkla başka bir tuşa basmanız engelleniyor. Oyuncuların en büyük sıkıntısı, W, A, S, D tuşlarını kullanırken yanlışlıkla “Başlat” tuşuna basmaktır. Artık böyle bir sorununuz olmayacağını da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Klavyedeki yön tuşları ve W, A, S, D tuşları dayanıklı bir maddeden üretiliyor. Bu sayede uzun süreli kullanımlarda bu tuşların yazıları silinmiyor ve ömürlerinin daha uzun olması düşünülmüş.

Aydınlatma ile ilgili klavye üzerindeki tuşlarla üç farklı renk seçeneğine sahip olabiliyorsunuz. Klavyedeki bu tuşlar renk değiştirerek ortama farklı bir hava katabiliyor. Aynı zamanda ışığın parlaklığını da artırabilir / azaltabilirsiniz.

Everest Rampage KM-R10_kutu   Everest Rampage KM-R10_Fare   Everest Rampage KM-R10

Everest Rampage KM-R10 modeli bu sete Vatan Bilgisayar, Teknosa gibi alışveriş mağazalarından 110TL’lik bir fiyata sahip olabilirsiniz.

Yorum yapın