Evernote Dijital El Yazısı Uygulaması PenulTimate’i Aldı

Penultimate ABD’de Tüm Zamanların En Popüler Dördüncü iPad Uygulaması

Dünyanın her yerinde insanların her şeyi hatırlamasına yardımcı olan Evernote bugün, iPad için en popüler dijital el yazısı uygulaması olan ve tüm zamanların en fazla satılan dördüncü iPad uygulaması Penultimate’i aldığını duyurdu. Bu satınalma, Evernote’un el yazısı özelliklerini iyileştirmesine ve Penultimate’ın daha fazla platform ve cihazda kullanılabilmesine olanak tanıyacak.

“Dijital el yazısı on yıllardır mevcut olmasına rağmen, anaakıma hiç girmemişti, çünkü yazılım ve donanım bağdaşması yoktu. Penultimate ve iPad sayesinde, her şey değişiyor,” diye belirten Evernote CEO’su Phil Libin sözlerine şöyle devam etti: “Tablette yazmak ilk kez gerçekten çok kolay. Biz de bu yüzden iktisabı yapmak için bu dönemi seçtik. Penultimate için, hem uygulamayı genişletmeye hem de Evernote’a daha fazla özellik kazandırmaya yönelik büyük planlarımız var. Halihazırda piyasadaki en iyi el yazısı uygulaması ve işe daha yeni başladık.”

Penultimate uygulaması gerçek bir defter gibi görünecek şekilde tasarlandı. İnsanlar parmaklarını ya da ekran kalemini kullanarak istedikleri yerde not alabilir. Uygulama kullanıcıların çeşitli kağıt türleri, mürekkep renkleri ve çizgi kalınlıkları arasında seçim yapmasına olanak tanıyor. Penultimate’a alınan notlar tek bir dokunuşla, doğrudan kişinin Evernote hesabına kaydedilebiliyor.

“Teknoloji genellikle doğal ve insani görünen şeylerle aramıza mesafe koyuyor. Penultimate ile, hedefimiz bir zamanlar güçlü ve tanıdık olan bir şeyi yaratmak için en ileri araçları kullanmaktı,” diye konuşan Penultimate’ın yaratıcısı Ben Zotto şöyle ekledi: “İnanılmaz Evernote ailesine katılmak bizim için bir onur. Vizyonları ve uzmanlıkları Penultimate’ı geliştirmeye yardımcı olurken, aynı zamanda el yazısının Evernote içerisindeki önemini artıracak.”

Yorum yapın