Kaspersky Tablet Security (Android)

Kaspersky Lab’den Android Tabletler için Gelişmiş Koruma: Kaspersky Tablet Security

Kaspersky Lab’in yeni tablet güvenlik çözümü Kaspersky Tablet Security, kötü amaçlı yazılımlara karşı sağladığı etkili koruması sayesinde, kullanıcının online deneyimini koruma altına alırken çalıntı ve kayıp olaylarına karşı kişisel verileri güvende tutuyor.

Güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri Kaspersky Lab, Android tabanlı tabletleri korumak için geliştirdiği yeni çözümü Kaspersky Tablet Security’i piyasaya sundu. Kaspersky Lab uzmanları programı geliştirirken, tabletlerin öne çıkan özelliklerinden yararlanarak ortaya hem zararlı ve sahte yazılımlara karşı koruma sağlayan hem de çalıntı veya kayıp olaylarına karşı kişisel veri koruma garantisi veren bir çözüm sundular. Özellikle Android tabanlı tabletler için geliştirilmiş olan Kaspersky Tablet Security her çeşit siber suç girişimlerine karşı gelişmiş düzeyde bir koruma sağlıyor.

Mugshot özelliği ile tabletiniz kontrol altında

Kaspersky Tablet Security, antivirüs motoru ve bulut tabanlı güvenlik teknolojisi ile yeni ve önceden bilinmeyen programlar dahil olmak üzere bütün kötü amaçlı programları etkili bir şekilde engelleme özelliğine sahip. Ürün aynı zamanda Android tarayıcısı kullanılırken kötü amaçlı ya da sahte yazılımların engellemesini sağlayan ‘Web Protection’ özelliğini de kullanıyor. Kaspersky Tablet Security, Android tabletinde yer alan verileri için koruma sağlıyor. Bunun yanı sıra, kullanıcıların sosyal ağlarından ya da online banka hesabı detaylarından veri çalmayı hedefleyen zararlı sitelerden uzakta kalmasını sağlıyor.

Kaspersky Tablet Security, çalınmış veya kaybolmuş bir cihazı uzaktan bloke etme ve tüm kişisel verileri silme özelliğini taşıyor. Program, sadece GPS üzerinden değil aynı zamanda mobil ağ (GSM) veya en yakın Wi-Fi erişim noktası koordinatları üzerinden çalınmış ya da kaybolmuş tabletin yerini de belirliyor. Mugshot özelliği ise tabletlerin dahili kamerası ile çalınmış ya da kaybolmuş tableti kullanan kişinin fotoğraflarını gizlice çekerek cihaz sahibine fotoğrafları gönderiyor. Ürünün arayüzü ise, hem benzerlikleri hem de akıllı telefonlar ve PClerle arasında yer alan farkları gözeterek, Android tabanlı tabletlere uygun olması için özel olarak üretildi.

Kaspersky Lab Kıdemli Ürün Müdürü Victor Dronov “Günlük hayatınızda kullandığınız cihazların sayısı gün geçtikçe artıyor. İnternet ve favori uygulamalarınız artık hayatınızın bir parçası olması ise harika. Ancak mobil cihazın kaybolması tüm kişisel verilerin risk altına girmesi anlamına geliyor. E-postalar, sosyal ağ erişimi, şifreler, mobil bankacılık verileri, videolar ve daha fazlası tehlike altında. Bunun yanı sıra, kötü amaçlı ve sahte programlar birçok olumsuzluğa sebep oluyor ve daha da fazlası finansal kayıplara sebep oluyor. Kaspersky Tablet Security, kullanıcıların tüm bu riskleri unutup dijital hayatın keyfini çıkarmalarına yardımcı oluyor” dedi.

Kaspersky Tablet Security özellikleri

  • Antivirüs: Eş zamanlı olarak kötü amaçlı ve sahte yazılımlardan koruma
  • Bulut Koruma: Tehditlere ve gelişmesi beklenen tehlikelere karşı anında tedbir alınması
  • Web Koruma: E-dolandırıcılık siteleri dahil olmak üzere, tehlikeli URL ve internet sayfalarının tespit edip engellenmesi
  • Web Yönetimi: Cihaz kontrolü için geliştirilmiş web arayüzü
  • Anti-Hırsızlık: Çok yönlü veri koruma
  1. Tespit Etme: GPS, GSM veya Wi-Fi aracılığı ile kayıp ya da çalınmış cihazı arama özelliği
  2. Veri engelleme ve temizleme: Cihazı bloke etme ve kişisel veriyi silme özelliği
  3. Gizli Fotoğraf çekme: Cihazdan gizli fotoğraf çekme ve bunları kullanıcıya gönderme özelliği

Fiyatlar ve Erişilebilirlik

Android OS 2.x-4.x işletim sistem içeren Android tabanlı tabletleri destekleyen Kaspersky Tablet Security’e Kaspersky Lab web sitesinden www.kaspersky.com.tr ulaşabilirsiniz. 1 yıl boyunca 1 cihaz koruma sağlayan Kaspersky Tablet Security’nin fiyatı ise 17,61 TL.

Yorum yapın