Evinizin Veri Depolama Merkezi (Ev Tipi Nas)

Bilgisayar teknolojileri geliştikçe, kullanan kişi sayısı da hızla artıyor. Masaüstü bilgisayarlar ile başlayan serüven dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler ile devam ediyor. Artık sadece ofis ve iş yerlerinde değil evlerde de aile bireylerinin aynı anda kullandığı birçok teknolojik ürün bulunuyor. Kullanılan ürün sayılarının artması ile birlikte oluşan yeni dijital dosyaların saklanması için de yeni alanlara ihtiyaç duyuluyor.

Günlük hayatımızda bilgisayarlarımızda fazla yer kaplayan ancak silmek istemediğimiz fotoğraf, müzik ve film gibi dosyaların kullanılabilmesi ve taşınabilmesi adına sürekli yeni ürünler sunan Seagate, GoFlex Home ürünüyle tüm aile bireylerine kablosuz, ortak dijital paylaşım alanı sunuyor.

Seagate Pazarlama Başkan Yardımcısı Darcy Clarkson GoFlex Home’u aile bireylerinin film, fotoğraf veya müzik dosyalarını evin herhangi bir odasında rahatlıkla ve zahmetsizce yedekleyerek saklanması için tasarlandığını belirtiyor.

Hem Saklıyor, Hem Yedekliyor

Kablosuz veri aktarımı imkanı veren Seagate GoFlex Home, evinizdeki tüm cihazlar için işletim sistemi gözetmeksizin veri depolama görevi görüyor. Dosyalarınızı saklarken aynı zamanda yedeklemesini de yapıyor.

1 TB, 2 TB ve 3 TB depolama alanı seçenekleri sunan GoFlex Home’un kapasitesi arttırılmak istenildiğinde USB arabirimi üzerinden paralel bağlantı ile yeni bir disk eklenebiliyor.

Kolay Kullanım, Uzaktan Erişim, Sosyal Paylaşım

Cihazın depolama özelliğinden yararlanmak için herhangi bir yazılım yüklemeye gerek yok. Kullanmaya başladığınızdan itibaren ağınızdaki tüm bilgisayarlar cihazın varlığından haberdar oluyor. Kolay ve sade bir sisteme sahip GoFlex Home’un içeriğine Seagate Share özelliği sayesinde uzaktan erişim imkanınız da bulunuyor. İnternete bağlı herhangi bir cihazdan kullanıcı adı ve şifre girilerek GoFlex Home içerisinde yer alan bütün dosyalara kolayca bağlanabiliyor.

iPhone, Blackberry, iPad gibi mobil cihazlardan ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerden cihaza kablosuz erişim sağlanırken, GoFlex Home üzerindeki dosyalar sosyal ağlarda kolayca paylaşılabiliyor. Cihazın entegre RSS sistemi sayesinde Facebook, Flickr gibi ağlarda paylaşımlar yapılabiliyor.

Her şey Birbirine Kablosuz Bağlı

Kablosuz bağlantı özelliğine sahip tüm cihazlar ile eşleşebilen GoFlex Home sayesinde PC, Mac, oyun konsolları, tabletler ve akıllı telefonlar, aynı veri merkezine erişim sağlayarak hızlı bir şekilde veri akışı sağlayabiliyor.

Enerji Tasarrufuna Düşkün

30 dakikalık bir bekleme süresine sahip olan GoFlex Home, sonrasında otomatik olarak güç tasarrufu moduna geçiyor. Ayrıca, cihazın güç anahtarı ailelerin uzun süre evde olmaması halinde cihazın kendiliğinden kapanmasını sağlıyor.

Yorum yapın