Facebook Davet Gönderirken Tüm Arkadaşlarını Seçmek

Facebook, Facebook bu kızı ordan buldum 🙂 Son zamanlarda epeyli bir dilime takıldı bu parça nerede duyduğumu tam olarak hatırlamasamda söylerken kendime kızmaya başlıyor bir anda kesiyorum… Neyse gelelim konumuza.  Facebook üzerinde gruplar ve sayfalar vardır. Bu grup yada fan sayfalarına arkadaşlarınızı seçip davet gönderebilmektesiniz.  Facebook fan sayfasında sol menüde yukarıda ki “Arkadaşlarına Öner” bağlantısına tıkladığımızda arkadaş listemiz çıkıyor ve buradan tek tek davet göndereceğimiz kişileri seçmemiz gerekiyor.  Seçtikten sonra “Davet Gönder” tıklayıp işimizi bitiriyoruz.

Fakat şöyle bir sıkıntı ortaya çıkmakta. Eğer arkadaş listeniz 500-600 kişi veya daha üzeri rakamlar ise malesef ki tek tek tıklayıp tüm arkadaşlarınızı seçmek size işkence gelebilir.  Özelliklede çok fazla vakit kaybetmeye sebep olmaktadır.  Peki bütün arkadaşlarımızı seçmenin bir yolu yok mu?

javascript:fs.select_all() ;

İşte size çözüm.  Ufak bir hack ile tüm arkadaşlarınızı seçip bir anda davet gönderebilirsiniz.   Yapmanız gereken ise…

1. Fan sayfasında “Arkadaşlarına Öner”  bağlantısını tıklıyoruz.
Karşımıza arkadaş listemiz çıkıyor.
2. Hiçbir arkadaşımızı seçmekle uğraşmıyoruz ve ” javascript:fs.select_all() ; ” kodunu adres satırımıza resimde gördüğümüz gibi yapıştıp ENTER’e basıyoruz.
3. Otomatik olarak bu kod sayesinde tüm arkadaşlarınız seçili olarak gelecektir.

İstediğiniz gibi davet gönderebilirsiniz.  Artık tek tek tüm arkadaşlarınızı tıklayarak vakit kaybetmeyeceksiniz.  Sadece yukarıda belirttiğim JavaScript kodunu adres satırına yapıştırıp ENTER yapmanız yeterli.

“Facebook Davet Gönderirken Tüm Arkadaşlarını Seçmek” üzerine 12 yorum

 1. Hamza abi bu yazıyı Googledan hit çekmek için eklemişsin gibime geldi 😛
  Hazır Google tarafından da seviliyorsun, üst sıralarda çıkıyorsun 😀
  Seni gidi… 😀

  Yanıtla
 2. tmm şimdi anladım bir şey soracam benim facebook’da bir grubum war grubuma arkadaşlarını öner bölümü eklemek istiyorum nasıl yapabilirim şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 3. Merhabalar. Bizim bir grubumuz var ama artik yeni arkadas oldugum kisilere davet gondermeme izin vermiyor face. Davet gondere basiyorum gonderiyomus gibi yapiyor ve basa donuyor tekrar

  Yanıtla

Yorum yapın