Facebook E-posta Adresinize Güncelleme

facebook_logoFacebook uzun bir süre önce kendi e-posta adresini kullanıcılarına açmıştı. [email protected] şeklindeki e-postalarımıza gelen mesajları, Facebook mesajlar bölümünden görebiliyorduk.

Ancak bugün Facebook bir güncelleme yaptı ve bu durumu değiştirdi. Artık [email protected] e-posta adresinize (benimki TEAkolik @facebook.com) gönderilen e-postaları ana e-posta adresinize yönlendirmeye başlıyor.

Kısacası TEAkolik@ Facebook.com’a bir e-posta gönderildiği zaman, Facebook mesajlar bölümünde görülmeyecek! Direk olarak ana e-posta adresinize (benimki teakolik @ Gmail.com) yönlendirilecek. Bu sayede Facebook e-postanıza gelen tüm mesajlar üye olduğunuz e-posta adresine yönlendiriliyor.

Sanırım Facebook bu değişiklikle, @Facebook.com mail kullanımını kaldırmayı planlıyor? Daha doğrusu ben böyle düşünmeye başladım. Ne oldu? Yoksa bekledikleri gibi bir kullanım olmadı galiba?

Artık [email protected] (TEAkolik @ Facebook.com) adresine bir e-posta gelirse, bu e-postaları Facebook’ta göremeyeceğiz.

Gelen e-postaya yanıt verdiğimizde ise, yanıt ana e-posta adresinden gitmiş olacak! Demek ki Facebook, e-posta kullanımını es geçiyor…

Ana e-posta adresinizi güncellemek veya Facebook e-posta adresinizi kullanmayı bırakmak için “Facebook” üzerindeki “Ayarlar” menüsünden “Genel” sekmesine gelip, e-posta adresinizi düzenleyebilirsiniz.

“Facebook E-posta Adresinize Güncelleme” üzerine 3 yorum

  1. Google sosyal medya alanında nasıl bir türlü zirveye oturamadıysa, Facebook da Gmail gibi hizmetler karşısında aynı duruma düştü. Demek ki herkes her işi beceremiyor, becerebilmek zorunda da değil. Ben bir süredir Yandex ve Google’ ın bulut hizmetlerini paralel kullanıyordum. Yandex.Disk hızı ve kararlılığıyla Google Drive’ ı solladı sayılır. Özellikle mobil cihaz uygulamalarında (ben iOS kullanıyorum) Yandex’ in uygulamaları da çok daha hızlı ve stabil çalışıyor.

    Yanıtla

Yorum yapın