Facebook “Hesabınız Kapatılacaktır” Phishing Saldırısı Dikkat

Merhaba arkadaşlar, önemli gördüğüm ve birçok kez karşıma gelen Phishing saldırılarında sizleri zaman zaman uyarmaya çalışıyorum. Bugün ise yine karşıma gelen bir Facebook Phishing saldırısı hakkında sizleri uyarmak istedim.  Eğer aşağıdaki gibi bir mesaj alırsanız lütfen içeride verilen linki tıklamayın ve asla Facebook şifrelerinizi bu tarz aplikasyonlara vermeyiniz.

Gelen mesaj içeriği;

Bilgilendirme

*Facebook Uyarı : Hesabınız Kapatılacaktır.*

Onaylama Kodunuz : 5311

Yapılan inceleme sonucunda hesabınızda şüpheli hareketler tespit edilmiştir.128.59.11.55 ip adresinden biri veya birileri hesabınıza bir çok kez giriş yapmaya çalışmış ve şifreyi hatalı girmiştir.Hesabın gerçek sahibi oluğunuzu anlamamız için hesabınızı onaylamanız gerekmektedir.

Aşağıdaki bağlantıdan Üyeliğinize kısıtlama veya engel konulmaması için , hesabınızı onaylayın.Aksi taktirde hesabınız geçici olarak engellenecek veya kalıcı olarak kapatılacaktır , Hesabın size ait olduğunu onaylayınız.

Onaylanmayan hesapların kapatılmasından doğacak her türlü veri kaybı , bilgi kaybı ve sorumluluk kullanıcıya ait olup Facebook yönetiminden hak talep edilemez.

http://apps.facebook.com/-dogr​ula/

Hesabınızı Onaylamak için Tıklayınız.

Teşekkürler. Facebook Ekibi

içeriğindeki phishing saldırısında linki tıklayıp aplikasyona onay vermeniz isteniyor. Aplikasyon sizden Facebook şifrenizi istemekte ve şifrenizi verdiğiniz anda tüm hesabınız bu kötü niyetli kişilerin eline geçmektedir.  “Olta Saldırısı” olarak tanımlanan bu saldırı tipinde hesabınız ele geçiriliyor.  Sizden son olarak da 24 saat içerisinde şifrenizi değiştirmemeniz istenmekte. Eğer yanlışlıkla vermişseniz yada dalgınlığınıza geldiyse uygulamayı kaldırıp şifrenizi hemen değiştirin.

“Facebook “Hesabınız Kapatılacaktır” Phishing Saldırısı Dikkat” üzerine bir yorum

  1. Abi bu neki facebookta poker var texas orada biraz falz paran olsun bir kaç masa dolaş gez 3-4 saat böyle fırs masa gez azdan oyuna gir ne ceşitleri geliyor bunun 😀

    Cevapla

Yorum yapın