Facebook Messenger Uygulaması Yenilendi. Artık BlackBerry Uyumlu

Facebook, kullanıcılarının cep telefonları üzerinden mesajlaşmasını sağlayan Messenger uygulamasını güncelledi. Yeni güncellemeler daha hızlı bir mesajlaşma deneyimi sunarken, Messenger’ı BlackBerry kullanıcılarının da hizmetine açıyor. Uygulamanın son güncellemesi Facebook Mühendislerinden Lucy Zhang tarafından Facebook’un resmi blog sayfasında yayınlanan yazıyla duyuruldu:

https://blog.facebook.com/blog.php?post=10150249543542131

Yeni özellikler ve performans arttırıcı iyileştirmelerle güncellenen uygulamayla, cep telefonundan, Facebook arkadaş listesindeki kişilerden kimin çevrimiçi olup olmadığı görmek ve o anda bu kişilerin mesaj yazıp yazmadığını takip etmek mümkün. Yeni uygulama, en sık mesaj yollanan kişilerle veya gruplarla mesajlaşmayı da kolaylaştırıyor. Facebook Messenger, ister Facebook ister telefon kontakları arasından seçilen kişilere tek tuşla mesaj göndermeye olanak veriyor. Böylece, grup buluşmaları veya benzer durumlar için toplu sohbet imkanı mobil ortamda da devam edebiliyor. Mesajlaşmalar, harita ve fotoğraf gibi ekler de dahil Facebook Mesajlar sayfasında saklanıyor.

Daha önce iPhone ve Android tabanlı telefonlarda kullanılabilen Messenger, son güncellemeyle BlackBerry kullanıcılarının da hizmetine sunuluyor. Ayrıca, uygulamanın son güncellemesi; Android için 22, iPhone için ise 12 yeni dili daha destekliyor. Yeni Facebook Messenger uygulaması cep telefonlarının uygulama mağazalarından indirilebiliyor.

Yorum yapın