Facebook Notlar Bölümü Değişiyor

Biraz önce Facebook üzerinden bildirim aldım. Facebook’tan gelen bildirimde artık notlar bölümündeki otomatik paylaşım olmayacağı belirtiliyordu.  Gelen uyarıda yeni değişikliğin 22 Kasım’da aktif olacağını belirtmişler.  Bu tarihten sonra anladığım kadarı ile Facebook’un Notlar bölümüne artık içeriklerimizi manuel paylaşacağız. Genelde Blogumuzun ve takip ettiğimiz sitelerin RSS’lerini bağlayıp otomatik olarak yayınlanmasını sağladığımız içeriklerimizi  duvarımızda (zaman tünelimizde) kendimiz paylaşmak zorunda kalacağız.

Zaten doğru düzgün çalışmıyordu ki…

Benim gibi blog sahibi arkadaşların farklı çözümler bulması lazım. Her şeyde manuel yapılmaz ki.  Bir RSS’imiz vardı otomatik olarak düşüyordu artık elimizden alıyorlar.  Facebook’un yeni görünümüne (Zaman Tüneli) geçtiğimden midir? Yoksa bu değişiklik herkesi mi kapsayacak göreceğiz.  Elbette birçok uygulama var.  Birçoğumuz bu uygulamalara saldıracak,  hatta Facebook Fan sayfalarımızın otomatik RSS paylaşımı yerine uygulama kullanan birçok kullanıcı çözümü şimdiden bulmuş.  Bakalım 22 Kasım’dan sonra iyi bir çözüm üretmek lazım.

Sanırım Facebook yönetimi bu karar ile etkileşimi falan artırmayı düşünüyor olabilir.  Bir kere de bize sorsalar ya 🙂

“Facebook Notlar Bölümü Değişiyor” üzerine 2 yorum

  1. zaten uzun bir süredir benim rss beslemelerimi notlar bölümünde yayınlamıyordu açıkcası üzerine de fazla düşmedim çünkü sayfalarda yayınlamak için networkedblogs uygulaması ihtiyacımı karşılıyor…

    Cevapla

Yorum yapın