Facebook Profilinize Banner Ekleyin…

Facebook’un yeni profil sayfalarını görmüşsünüzdür. Profil sayfalarındaki bu büyük değişimden sonra insanlar profil resimlerine eklemeler ve çıkarmalar yapmaya başladı. Peki profil sayfanızın üstüne güzel bir banner ya da kendi seçeceğiniz bir resmi koymak ister miydiniz?  Benim Facebook profil sayfama bakarsanız  http://www.facebook.com/TEAkolik ne demek istediğimi tam olarak görebilirsiniz.

Peki profil sayfamıza istediğimiz bir resmi bu şekilde nasıl ekleyeceğiz?

Öncelikle http://apps.facebook.com/profile_banner/ profil eklentisi sayfasına giriyoruz. Bu sayfa içerisinde “Dosya Seç” butonuna basıp resmimizi seçiyoruz. Resmimizi seçtikten sonra “Upload” butonuna basıyoruz ve resmi yüklüyoruz. Resim yüklediğinde hemen üstte karşımıza geliyor. Resimin üstüne tıkladığımız zaman profil sayfamızın tepesine yerleşmekte.

Profil sayfamızdaki bu görüntü dikkat ederseniz yan yana birkaç resimden oluşmakta.  Bu eklenti yüklediğiniz resmi parçalara bölerek profil sayfanızdaki resimlere ekliyor. Sonuç harika parça parça olarak yerleşen resmimizin bütün halini görebilirsiniz.

“Facebook Profilinize Banner Ekleyin…” üzerine 9 yorum

  1. ya bende yapıyorum profile banner diye bi albüm oluşuyor ama ne yaptım ne ettim bi türlü yukarıya taşınmadı yardımcı oolabilrimisinz ?

    Yanıtla
  2. o fotoğraflara kendinizi etiketleyin 5 ayrı parçaya ve profil en üste gelecektir.orda başka fotoğraflar var ise x ile kaldırın ve yeni eklenenler gelene kadar eskileri kaldırın 🙂

    Yanıtla

Yorum yapın