Facebook Sayfa Yönetimi Artık Daha Kolay

Facebook, TEAkolikFacebook Fan sayfalarını yönetmek gerçekten de zor ve emek gerektiren bir iş. Özelliklede büyük firmaların fan sayfalarını yönetmek ve bu sayfalara gelebilecek yorumları, beğenileri görebilmek. Kullanıcıların sordukları soruları cevaplayabilmek hummalı bir çalışma gerektirmekte.  Son zamanlarda dikkat ederseniz Facebook Fan sayfaları üzerinde yoğunlaşarak yeniliklerle kullanıcılarına değişikliklerini sunmaya başladı. Geçenlerde yapılan tasarım değişikliğinden sonra bugün de sizlere bu yeniliklerden bir tanesini tanıtmak istiyorum.

Artık Facebook fan sayfalarınızın kişisel bir profilden farkı kalmadığını görmekteyim. İnsanlar fan page açacaklarına gidip kişisel profil sayfasını açıp markalarını konumlandırırken Facebook’un böyle bir politikaya sıcak bakabileceğini hiç düşünmemiştim. Tam tersine sert bir tavır ortaya koyacağını düşünürken fan sayfaları yavaş yavaş da olsa kişisel birer profil haline getirilmeye başladı.

Resimlerde de görebileceğiniz gibi Facebook üzerinde giriş yaptığımızda dilerseniz yöneticisi olduğunuz Fan sayfasının profiline geçiş yapabilmektesiniz.  Aynen kişi profili yönetir gibi Marka yada Firma profilini o firma adına açılmış bir kişisel profil olarak kullanabilekteyiz. Sağ üst kısımda fan sayfasına “Like” yapanlar (kişisel profillerde sizi ekleyenler, arkadaş istekleri)  Hemen yan tarafında aynen kişisel profillerde olduğu gibi bildirimler yer alıyor. Bu bidirimler kişisel profilinizmiş gibi gönderilerinize yapılan yorumlar, beğeniler ve diğerleri olarak sıralanmakta.

Fan sayfası yöneticilerinin en büyük sıkıntısı da burada başlıyordu.  En son neler olduğ görebilmek için sayfayı gezmek yerine Fan sayfası profiline geçiş yapıp tek bir butonda neler olup bittiğini görebilmektesiniz.

Yapılan değişiklikler bununla da kalmıyor. Fan sayfası kimliğine büründüğünüz zaman alttaki chat kısmı kalkıyor ve sizi markanın direksiyonuna oturtan Facebook aynen bir gerçek kişi gibi birilerini takip etmek yorum yapmak  gibi avantajlar da sağlıyor.  Bakalım Facebook Fan sayfaları daha ne gibi değişikliklerle karşımıza gelecek?

Facebook üzerinde beni ve fan sayfamı takip edebilirsiniz;

http://www.facebook.com/TEAkolik.Fan

http://www.facebook.com/TEAkolik

“Facebook Sayfa Yönetimi Artık Daha Kolay” üzerine 6 yorum

 1. Bilgilendirici yazı için teşekkür ederim. 🙂 Yöneticisi olduğum ve yeni açtığım sayfada “Arkadaşlarına Öner” modülü çalışmıyor. Davet yollamama rağmen, tekrar “Arkadaşlarına Öner”e tıkladığımda önerdiğim kişilere davet gitmemiş görünüyor. Geçici bir sorun mu acaba, bilgin var mı Hamza abi?

  Yanıtla
 2. 1) İlgili sayfa yöneticisi değilseniz, o buton sizlere görünmeyecektir.
  2) 50 kişiden fazla arkadaşınıza sayfanızı -mevcut kurallar ve pratik işleyiş dahilinde- öneremezsiniz, fs-select-all’lı meşhur script bir işe yaramaz, tek tek seçmeniz gerekli.

  Yanıtla
 3. Facebook Eskisinden Oranla Gercekten Cok değişti. Artık insanlar bana kalırsa Sıkılıyor ordan Buda twitterın işine geliyor 🙂
  anlamadıgım bir nokta daha neden arkadaslarına öner butonunu kaldırdılarki :S

  Yanıtla
 4. merhaba
  ben bir sayfanın üst yöneticisiyim, sayfada yapılan beğeniler vs. hepsi benim kendi kişisel profilime bildirim olarak geliyor bildirim ayarlarından herşeyi kapattım ancak bir türlü engel olamadım, bir çözüm varsa çok sevinirim…

  Yanıtla
 5. İyi günler. Ben bir gezi sayfası açmak istiyordum bir kişi oluşturmadan sayfa açamadım. Kişiyi oluşturup sayfayı da açtım ancak kişi den sıyrılamıyorum. Beğeni alabileceğim yerlere sayfa üzerinden yorumlar yapmak istiyorum ama yorumlar kişi üzerinden gidiyor arkadaşlık isteği geliyor. Halbuki kişi ye arkadaş değil sayfaya beğeni toplamak istiyorum. Nasıl yapabilirim

  Yanıtla

Yorum yapın