Facebook’a SMS Faturası Fazla Gelmiş!

Biraz önce Facebook’tan aşağıdaki gibi bir uyarı e-postası aldım. Facebook diyor ki, artık size güvenlik uyarılarını SMS ile göndermeyeceğiz!

Birisi hesabınıza giriş yaparsa; Facebook bize SMS veya e-posta gönderip haber veriyordu.

“…. ip adresinden …. tarayıcısı ile hesabınıza giriş yapıldı”

Bu bildirim ayarını ise Facebook üzerinde Ayarlar > Güvenlik > Giriş Uyarıları sekmesi üzerinden aktif veya pasif yapabiliyorduk. Bu bölümde dikkat ederseniz “Herhangi biri yeni bir cihazdan veya tarayıcıdan senin hesabına giriş yaptığında uyarı al” bilgisi ile bizlere e-posta ve SMS mesaj seçenekleri sunuluyor.

Facebook’a SMS gönderme faturası oldukça kabarık gelmiş olmalı ki…

Aşağıdaki gibi bilgilendirme yapıp, artık bu tarz bir durumda bizlere SMS göndermeyeceğini belirtiyor. Artık fazla fatura mı geldi, teknolojinin geldiği noktaya bakarak SMS demode mi oldu bilemem…

Ancak gördüğüm kadarı ile sanal dünya ile bağlantınız yoksa, birileri hesabınıza eriştiği zaman bilgisayar başına geçinceye kadar öğrenemeyeceksiniz! Neyse en azından iki kademeli doğrulama için SMS göndermeye devam edecek…

Desenize lamerlere gün doğdu?

Facebook'un gönderdiği e-posta: 

 Merhaba Hamza,
Facebook hesabınız, birisinin hesabınıza erişmeyi denemesi halinde giriş uyarıları alacağınız şekilde ayarlanmış. 11 Kasım 2015 itibariyle giriş uyarılarınızı e-posta ve Facebook bildirimleri olarak alacaksınız ve artık giriş uyarılarınızı kısa mesaj (SMS) olarak göndermeyeceğiz. Bu değişiklik bizden aldığınız diğer bildirimleri etkilemeyecektir.
Giriş uyarısı tercihlerinizi istediğiniz zaman Güvenlik Ayarlarınızdan güncelleyebilirsiniz.

“Facebook’a SMS Faturası Fazla Gelmiş!” üzerine bir yorum

  1. Ben gönderilen maillin sonunda bunu sadece 2$ karşılığında kullanmaya devam edebilirsiniz gibi bir mesja bekliyordum 🙂 belkide yakında gelir.

    Yanıtla

Yorum yapın