Facebook’tan İntiharlara Karşı Önlem!

Facebook, intiharı önleme araçlarında yenilikler yaptığını duyurdu. İnsanlara güvenli bir platform sunmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Facebook, bu kapsamda global, ruh sağlığı alanında uzman kuruluşlarla işbirliği yaptığını açıklıyor.

Facebook’un yaptığı yenilikler ile intihar önleme araçları artık Facebook Live’a entegre edilecek.

Yeni araçlarda canlı bir video izleyen insanlara videoyu yayınlayan kişiye direkt olarak ulaşma ve/veya videoyu şikayet etme seçenekleri sunulacak. Facebook, aynı zamanda video şikayet eden insanlara arkadaşlarına nasıl yardım edebilecekleri konusunda yol gösterici kaynaklar da sunacak.

Diğer yandan, canlı video yayını yapan kişinin ekranında da çeşitli kaynaklar belirecek. Yayın yapan kişi, bir arkadaşıyla iletişime geçmeyi, yardım hattına ulaşmayı veya ipuçlarını incelemeyi seçebilecek.

Facebook, intiharı önleme araçlarına ek olarak platformdaki insanların, ailelerinin ve arkadaşlarının desteği ile daha fazla insana destek vermeyi hedefliyor.

Konuyla ilgili duyuru: newsroom.fb.com

 

“Facebook’tan İntiharlara Karşı Önlem!” üzerine bir yorum

  1. Hocam mantıksız gelmiyormu saniyede milyonlarca insan canlı yayın yapıyor ve trol olsun diye şikayet edenler olacak falan hareket sensörü gibi bişey yapasalar daha mantıklı ellerinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın