FarmVille Hacked by Ekşın Man..!

Farmville  sayfasında dün bir başlık açıldı.  Farm Ville’nin hacklendiği konusunda girilen yazı ibretlik bir durumda. Neden mi?  “Ekşın Man” lakaplı bir Türk arkadaş FarmVille’nin aplikasyonuna sızarak tüm kullanıcılara mesaj atmayı başardı.  İlk mesajı “Farmville oyuncuları çileklerinizi toplayın low” olan hacker bir anda tüm ilgileri üzerine topladı.

Bir anda yüzlerce arkadaşlık isteği gelen “Ekşın Man” lakaplı hacker şuan itibariyle Facebook uygulamaları üzerinden bu uygulamaları kullanan kişilere mesaj atabilmekte.  Attığı mesajlardan sonra ne gibi bir güvenlik önlemi alınıyor bilemem ama Facebook’un aplikasyon güvenliği üzerinde biraz daha dikkatli davranması gerektiği ortaya çıktı.

Kendisini Facebook üzerinde buldum ve durumu sordum. Hacking  olayını doğruladı. Hatta şuanda Farmville gibi birçok aplikasyon üzerinde güvenlik açığı olduğunu ve rahatlıkla onların adına mesaj atabildiğinin bilgisini verdi.

“FarmVille Hacked by Ekşın Man..!” üzerine 6 yorum

 1. Aslında böyle bir şey kolaylıkla paraya çevrilebilir. Hackleyen arkadaş reklamlar sayesinde çok büyük paralar kazanabilir.

  Cevapla
 2. Faydali bir is yapani gormedim zaten, hos belki kotu niyetle tespit etmemistir, sans eseri bulmus da olabilir.

  Cevapla
 3. Harun TURAN :
  Aslında böyle bir şey kolaylıkla paraya çevrilebilir. Hackleyen arkadaş reklamlar sayesinde çok büyük paralar kazanabilir.

  Geçici meşhur olmayı, çok para kazanmaya tercih ediyor.
  Dediğin çok doğru, ülkemizde bile bu açığı kullanarak çok iyi paralar kazanabilmesini sağlayacak olan platformlar mevcut.(r10 vs. gibi)

  Cevapla
 4. @Ali KARA
  Ali Bey,
  Neden hakkınız olmayan bir parayı alma gayretindesiniz? Yani bu yollarla kazanç elde etmenin caiz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bir de insanlara bunu tavsiye ediyorsunuz. Lütfen daha dikkatli olalım ve “haram” deyip geçmeyelim.

  Cevapla

Yorum yapın