Firefox için IE Tab

Merhaba arkadaşlar sizlere bu gece Firefox ‘un IE Tab eklentisinden bahsedeceğim.  Daha önceden sizlere Firefox özürlü Web sayfalarından bahsetmiştim.

Gerçi bu yavaş yavaş çözülen bir sorun özelliklede birçok banka artık Firefox destekli fakat hala Firefox kullanmayan desteklemeyen veyahut kullanıcıyı i.e ye zorlayan hala bazı webmasterler mevcut… Neyseki bunada bir çözüm bulundu diyebilirim. Firefox içerisinde internet explorer penceresi açtırabiliyorsunuz.

Sadece bununla yetinmiyor. Webmasterler özelliklede yaptıkları dizaynları hem i.e de hemde f.f de test etmek isterler firefox içerisinde bir tıkla i.e penceresi açabileceğini bilmek sanırım sevindirici bir haber olsa gerek ?

Firefox eklentileri arasında I.E Tab eklentisini indirip Firefox’unuza kurduğunuz zaman firefox sağ tıklama menüleri arasında SUNUŞ MOTORU DEĞİŞTİR seçeneği ile internet explorer i  firefox içerisinde ister yeni bir sekme olarak açabilmektesiniz.

Ayrıca yine Firefox ‘umuzun sağ alttaki simgesini tıkladığınızda aynı özelliği kontrol edebilmekteyiz. Bu simgeyi sağ tıkladığımız zaman karşımıza ayarlar menüsü gelmekte ayarlar menüsü arasında istediğimiz web sayfasını ekleyerek bu web sayfasının Firefox ile açılmaya çalışıldığında otomatik olarak IE TAB eklentisi devreye girerek sayfayı Internet Explorer olarak açacaktır. Ayrıca bir INTERNET EXPLORER açmanıza gerek kalmadan sekmeleriniz arasında i.e pencereleri görebilmektesiniz. Umarım işinize yarar.. Hadi kolay gelsin…

IE Tab : Firefox eklentisini yükle

Yorum yapın