Firewall Test

Firewall muhakkakki kullanıyorsunuzdur artık bilgisayarınızda olmaz sa olmazlar arasına girdi. Bende Comodo’nun Firewall Test programını yükledim. Bir test edin bakalım acaba Firewall programınız ne kadar güvenli ? Ne kadar işe yarıyor ? Sizi ne kadar koruyabiliyor ? Benim gördüğüm ve test ettiğim kadarıyla birçok firewall programı testi geçemiyor. Hatta bazıları sizi uyarmayı bırak haberi bile olmuyor. Piyasada lisanslı lisanssız bir çok Firewall programı var. Kurun test edin bakalım hangisi sizi ne kadar koruyabiliyor.

TEST:

İşletim sistemi : Win Xp Pro Sp2 +
Firewall : ZoneAlarm Pro
Test 1 Başarılı (Uyarı verdi)
Test 2 GEÇEMEDİ
Test 3 GEÇEMEDİ

Firewall : Outpost
Test 1 Başarılı (Uyarı verdi)
Test 2 GEÇEMEDİ
Test 3 GEÇEMEDİ
Firewall : Jetico 2
Test 1 Başarılı
Test 2 GEÇEMEDİ
Test 3 GEÇEMEDİ
Gördüğünüz gibi piyasanın en büyük 3 firewall programı BAŞARISIZ KALDI ..! Testimizi geçemediler…

Testi geçmek isterseniz. Sizlere Comodo öneriyorum. Gerçi Test programınıda Comodo firması yazmış elbetteki testi geçecektir. :p Fakat Kredi Kartı bilgileriniz özel bilgileriniz vs… bilgisayarınız risk altında olabilir aman dikkat edin muhakkak bir test edin derim.

Test sırasında ilginç bir o kadarda önemli birşey gördüm Bu arada Dr.watson çıktı Internet Explorer 7 çöktü Resetlendi Masaüstü bir anda gitti.. Test 3ü İnternet Explorer 7 geçemedi malesef. Mozilla ya terfi etmekle iyi etmişim diyenlerden sinizdir umarım.

Test programı cpilsuite.zip indirmek için tıklayınız.

“Firewall Test” üzerine bir yorum

  1. ne biçim test bu be? neye dayanarak yaptınız? bi göstersene testi nasıl yaptığını? bende comodoyu test ettim sadece leak testlerden geçebiliyor dışardan yapılan saldırılara karşı çaresiz comodo.comodo yüklü bilgisayara girip dosya aktarmayı başardım ben.zonealarm en iyisi 1 numara

    Cevapla

Yorum yapın