Garanti Bankası Alarm Durumuna Geçti

garanti-warning Biraz önce Garanti Bankası’ndan bir e-mail aldım.  E-mailde okuduğuma göre hackerler yine iş başına geçmiş ve Garanti Bankası müşterilerine sahte e-posta göndererek e-posta içindeki bağlantı adresini tıklattırarak bir ip adresine yönlendiriyor ve Garanti Bankası’ymış gibi işlem yaptırarak şifrelerini çalıyorlar.

Aman dikkat..!

Şunu unutmamak gerekiyor. Hiçbir banka sizden e-mail aracılığıyla şifre yada parola işlemi istemez.  Hiçbir banka şifrelerinizi bir ip adresi yada tanımadığınız karışık bir URL adresi üzerinden işlam yaptırmaz.

Bu tip maillerde bağlantı adreslerini lütfen tıklamayınız.  Eğer işlem yapacaksanız muhakkak ki  Explorer yani tarayıcı adres satırına bankanızın internet adresini doğru ve hatasız olarak girip bankanızın internet sayfası üzerinden yapınız.  Ben kendimi güvene almak için tek kullanımlık şifre kullanıyorum (Şifrematik) Bankanızdan bu tip bir hizmet almanız yada en azından SMS ile doğrulama gibi bir yöntem belirlemenizi tavsiye ederim.

Sahte E-posta :

garanti-alarm

“Garanti Bankası Alarm Durumuna Geçti” üzerine 7 yorum

 1. Phishing yöntemine daha çok bilinçsiz internet kullanıcıları takılıyor. Bizim gibi internetle yatıp kalkan insanları bu yöntemle yemeleri zor. Ama şu bir gerçek ki o linkle tıklayan ve bilgileri dolduran onlarca insan oldu, olacaktırda.

  Yanıtla
 2. @John Serra
  Teşekkürler dostum hayırlı bayramlar dilerim 🙂

  @ilyas Teker
  Amacımızda bilinçlendirmek 🙂 Gerçi çok bilipte bunlara düşen adamlarda tanımadım değil yani :p
  Hayırlı bayramlar kardeşim.

  Yanıtla
 3. aynen bu epostadan bana da geldi, işin tuhaf kısmı bu eposta üzerine tıklandığında, garanti.com.tr’ye gidiyorsunuz lakin bilgilerinizi gireceğiniz yere tıkladığınız nereye gideceğiniz meçhul.

  Yanıtla
 4. http://www.garanti.com.tr ve diğer host edilen sunucularına An itibariyle bir süredir erişilemiyor ve girilememekte ! Saldırı durumu var muhtemel…bu yüzden Yakın zamanda Guvenlik Uzmanlarını değiştirdiler ! sanırım bu cocugnda işi zor 🙂 şuan 02,30 dan beri 1 saattir erişim yok bilgize

  Yanıtla
 5. Ben de diyorum ne oluyor bu Garantiye. Paso mail atıyor. Hoş halen okunmamış ileti olarak durmaktalar 🙂

  Yanıtla
 6. Aslına Bakarsanız Bu İşlerde Click Jaking Bir Numara, Bankanın Web Sayfa Fakesini Yparak size mail gelmesini sağlayarak ve giriş butonuna tıklandığı zaman sizin değilde garantinin user control paneline girmesi kimseyi şüphelendirmez!

  Yanıtla

Yorum yapın