Genius Bt-100R İnceleme

Genius BT-100R, Bluetooth 3.0 teknolojisi ile 10 metreye kadar kablosuz veri transferi özgürlüğü sağlıyor. Kutu içeriğinde, RCA çevirici kablo, çift yönlü 3,5mm – 3.5mm kablo, USB şarj kablosu ve kullanıcı kılavuzu çıktığını görüyoruz. RCA ve 3,5mm’lik kabloları sayesinde farklı cihazlara bağlantı sağlanabiliyor.

Genius Bt-100R yan kısımlarında 3,5mm ses çıkışı, USB bağlantı girişi ve açma kapama tuşu yer alıyor. Üstte ise çift ledli uyarı bildirimini görmekteyiz. Bir cihaza bağlanana kadar ardı ardına yanıp sönen mavi ledler, bağlantı sağlandıktan sonra daha uzun aralıklarla yanıp sönerek, bağlantı sağlanıldığını bildiriyor. Alt kısmına baktığımızda ise tutturma aparatını görmekteyiz. Bu sayede kemerinize veya başka bir yere  rahatlıkla sabitlenebiliyor.

Genius Bt-100R başta da söylediğim gibi 10 metreye kadar kablosuz özgürlük sunuyor. Bilgisayar, cep telefonu gibi Bluetooth destekleyen birçok cihaz üzerinde kullanılabilir.

Dahili lityum bataryası ise 170mAh ve 10 saate kadar müzik dinlememize imkan sağlamakta. Micro USB üzerinden bilgisayarınız ya da bir adaptör sayesinde şarj edebiliyorsunuz. Yalnız kutudan bir şarj adaptörü çıkmadığını söylemek isterim. Sadece Usb bağlantı kablosu çıkıyor.

USB kablosu ile şarj kolayca şarj edilebilen BT-100R, kablolarla sınırlı kalmadan müzik dinlemek isteyenler için kesinlikle en ideal çözüm olarak karşımıza gelmekte.

Bluetooth teknolojisi ile kablolu hoparlörünüzü, hatta kulaklığı bile kablosuz müzik cihazına dönüştürebilirsiniz. Müzik cihazlarını akıllı telefona kablosuz olarak bağlamaya yarayan BT-100R ile müziğinizi, Bluetooth uyumlu akıllı telefon, tablet, masaüstü ya da dizüstü bilgisayarı üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Genius BT-100R’yi ilk kullandığımda aklıma evdeki hoparlörlerimi kablosuz hale getirmek aklıma geldi.  Ses sistemim ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı kablosuz bir hale getirmek BT-100R sayesinde artık çok kolay…

Son kullanıcı fiyatı 53.99TL olarak belirlenmiş. Ses kalitesi ise gayet başarılı. Fiyat, performans olarak değerlendirdiğimde önerebileceğim ürünler arasında olduğunu söyleyebilirim.

Yorum yapın