Global “Hackathon”a Geri Sayım Başladı!

hack4good_tİklim değişikliğine karşı yapılan en büyük global “hackathon”a geri sayım başladı! 12 – ­14 Eylül tarihlerinde 6.’ sı düzenlecek olan Hack4Good etkinliği Dünya ile aynı anda İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

Yazılım mühendislerinden bilgisayar korsanlarına, ui / ux tasarımcılarından, ürün geliştiricilerine ve girişimcilere kadar 3000’in üzerinde profesyonel gönüllü 12­14 Eylül tarihlerinde 48 saatlik Hack4Good maratonunda yerini alacak.

Manifaktüre’nin organizasyon sponsorluğunda Yazane Coworking Space/Karaköy’de düzenlenen etkinlikte, gönüllüler takımlar halinde küresel iklim değişikliği ile ilgili 15 farklı alanda çevreye verilen zararları minimize edecek projeler üretecekler. Kitlesel bilinçlenme, kişisel duyarlılık, dijital aktivizm gibi pek çok kategoriden biri üzerinde çalışacak ekipler, 48 saatlik maraton sonunda sunumlaştırılmış olan alpha düzeyindeki projesi ile küresel iklim değişimine karşı yerini almış olacak.

Hack4Good’un amacı;

Çevreye faydalı bir proje üretmek ve yeterince heyecan verici bir proje ise, hayata geçirmek. Dünyanın 40 şehrinde eş zamanlı olarak geliştirilen projeler, önce lokal sonra global jüri tarafından değerlendirilecek. Değerlendirme sonucunda ilk 3’e giren proje ekipleri, projelerini sunmak üzere Birleşmiş Milletler (UN) tarafından New York’da düzenlenen Climate Summit’e davet edilecekler.

Ücretsiz olan bu hackathon’a, tüm gönüllüler www.hack4goodistanbul.com üzerinden kayıt yaptırarak, detaylı bilgi ve etkinlik takvimine ulaşabilirler.
Türkiye: hack4goodistanbul.com
Global: hack4good.io
Twitter: @h4gistanbul

Yorum yapın