WordPress 4.0 Çıktı!

Wordpress_responsiveMeşhur blog yönetim sistemi WordPress‘in yeni versiyonu WordPress 4.0 çıktı. Benny kod adlı yeni sürüm WordPress 4.0 ile bazı yenilikler sizleri karşılıyor.

Bu sürüm üzerinde öyle ahım şahım bir yenilik yok. Ancak birçok hata ve sorun düzeltilerek karşımıza geliyor. WordPress 4.0’da en çok dikkatinizi çeken nokta ise, embed medya dosyalarının kopyala / yapıştır ile kolayca editöre eklenebilmesi…

Bir Youtube bağlantısını kopyalayıp, editöre yapıştırdığımız zaman görsel editör içerisinde video otomatik olarak ekleniyor. Sadece Youtube’da değil, birçok popüler servisi destekliyor.

Yapılan bir diğer dikkat çekici yenilik ise, blog yazarken, aşağıya indikçe editörün ortada kalmasını sağlayan bir ekleme. Bu sayede yazınıza rahatlıkla odaklanabilirsiniz.

Basit eklenti ekleme sayfası ise, popüler eklentilerle renklendirilmiş olduğunu göreceksiniz. Bu sayede popüler eklentilere de kısaca göz atmak kolaylaşıyor.

Kısacası WordPress, blog sisteminizi daha rahat ve kolay kullanabilmeniz için farklı olmaya ve bizleri memnun etmeye devam ediyor.

Not: Sisteminizi güncellemeden önce FTP ve Database yedeği almayı unutmayın.

“WordPress 4.0 Çıktı!” üzerine bir yorum

Yorum yapın