Gmail adresinize tüm e-mail hesaplarınızı girin… Spamdan kurtulun 6GB alan kullanın

Merhaba arkadaşlar bugün Alternetif İletişim şirketinden Erhan bey bana WebMail kullandıklarını ve Webmail de biraz sıkıntı çektiklerinden bahsetti.

Sorun webmail’den mail gönderememeleri. Fakat Outlok üzerinden yada başka bir pop3 programı ile mailleri gidiyor. Gördüğüm kadarıyla sorun kontrol panellerindeki webmail.alternatifiz.com DNS tanımlamalarından kaynaklanıyor. Peki hep Webmail mi kullanıyorsunuz ? Neden Gmail hesabınızdan kullansanız dediğimde güzel bir fikir olduğu söylediler.. Şimdi sizlere ve Alternatif İletişim ‘den Erhan Şanlıer ‘e Gmail üzerinden nasıl Pop3 hesaplarını kontrol edeceklerini öğreteceğim.

Öncelike hemen hemen herkesin bir Gmail adresi vardır muhakkak …

Gmail adresimize giriş yapıyoruz. Buradan buyrun …

Gmail adresimize giriş yaptıktan sonra Sağ üst köşedeki AYARLAR kısmıne geliyoruz. Ayarlar sekmesine geldikten sonra

gmail1.jpg

gmail2.jpg

Hesaplar sekmesini tıklıyoruz ve hesaplar da resimde de gördüğünüz gibi bir posta hesabı ekle kısmını tıklıyoruz. Karşımıza bir pencere açacaktır.

Bu pencerede bizden ekleyeceğimiz e-mail adresini girmemizi istiyor. Gmail hesabınızla beraber kullanmak istediğiniz e-posta hesabınızı yazıyorsunuz ve sonraki adım diyoruz.

gmail3.jpg

Karşımıza gelen ekranda bizden bazı ayarları sormakta…

E-posta hesabımıza girerken kullandığımız kullanıcı adımız şifremiz ve pop sunucumuzu girmekteyiz. Ayrıca aşağıda bazı kutucuklar var bu kutucuklardan

Alınan iletilerin bir kopyasını sunucuda sakla :

Bu kutuyu işaretlerseniz webmailinizde gelen e-mailler saklanır gmaile bir kopyası gelir. Eğer ki işaretlemezseniz gmail den sildiğiniz zaman tamamen silinmiş olur. Bence işaretlemeyin eğer ki zamanla girip e-postalarınızı webmail den yada outlook tan temizlemezseniz kotanızı dolduracaktır. Bir süre sonra kotanız dolduğu için size mail gelmeyecektir.

E-posta alırken her zaman güvenli bağlantı (SSL) kullan :

Eğer ki e-postalarınızda SSL bağlantısı kullanıyorsanz bu kutuyu işaretlemeniz gerekecektir. SSL bir güvenlik önlemidir. Sunucunuzla iletişime geçerek aktif / deaktif edebilirsiniz.

Gmail ‘in etiketleme özelliğini biliyorsunuzdur. Bu kutuyu işaretlediğiniz zaman ekleyeceğiniz POP3 hesabından gelen tüm postaları etiketlemiş olacaksınız .

gmail4.jpg

Bu kutuları ben boş bıraktım. Hesap ekle butonuna basıyorum Karşıma hesabın eklendiğine dair bir bilgi veriyor. Aynı zamanda eklediğim hesabı gmail üzerinden mail göndermek içinde kullanabiliyorum. Eğer kullanmak isterseniz size sorduğu zaman sonraki adım deyip ileri demeniz gerekiyor. Gmail üzerinden böylelikle POP3 hesabınızla E-mail göndermiş oluyorsunuz size bir doğrulama kodu soracaktır. Bu kodu pop3 postanıza gönderecek e-mail olarak gelen bu kodu girip DOĞRULA yaptıysanız bu iş tamamdır… Hayırlı olsun artık hem Gmail hesabınızdan hem pop3 hesabınızdan mail gönderebilir ve Gmail üzerinden mail gönderebilir veya alabilirsiniz. ..

Bunun bir avantajı daha var.. Genelde host firmaları POP3 hesaplarına 50MB yada 10MB yer verir. Ama Gmail üzerinden pop3 hesabınızı kullanırsanız o zaman 6GB lık alanın tadını çıkartabilir ve postalarınızı silmek zorunda kalmazsınız.

Bir avantajıda şudur. Gmail’in Spam filtresini iyi biliyorsunuzdur bence harika çalışıyor. POP3 hesabınızıda Gmail hesabınıza eklediğinizde SPAM maillerin %90’ından kurtulmuş olacaksınız.

Zaten hızı ve kalitesi ortada sizede böyle bir nimeti kullanmak kalıyor. Hadi kolay gelsin…

“Gmail adresinize tüm e-mail hesaplarınızı girin… Spamdan kurtulun 6GB alan kullanın” üzerine 6 yorum

 1. Merhaba
  biz bu uygulamayı yapmak isteğdimizde

  adresine ulaşmada bir hata oluştu
  Hata ayrıntılarını göster Sunucu şu hatayı döndürdü: “We were unable to locate the other domain. Please contact your other provider.”

  kırmızı bir uyarı alıyoruz yardımcı olabilirmisiniz.

  Yanıtla
 2. nahr0 ;

  Merhabalar sanırım hosting firması ile görüşseniz daha iyi olacaktır. Domainden dolayı yada pop smtp ayarlarından dolayı bu hatayı veriyor. Host firmanız size domain ayarlarını söyleyecektir.

  Yanıtla
 3. bilgileriniz için tşkr ederim denedim sonuc istedigim gibi site üzerindeki hostingten 2 mb dosya gönderiyordum şuan 6 mb a kadar gödnerdim fazlasını denemeye üşendim :)))

  Yanıtla
 4. doğru gmailin spam filtresi çok iyi.
  Google apps kullanıyorum. Mail altyapısı olarak gmail var tabi. Şimdiye kadar ilgim olmayan mail gelmedi diyebilirim.

  Yanıtla

Yorum yapın