Google Adsense ile Yollarımızı Ayırdık..!

google-adsenseMerhaba arkadaşlar sizinde dikkatinizi çekmiştir muhakkak Google Adsense reklamlarımı kaldırdım.  Böyle daha bir ferah mı oldu ne ?  İşin espirisi bir yana son 6 aydır müthiş bir düşüş yaşadığım google adsense reklamları en sonunda yerlerde sürünmeye başlayınca kaldırma kararı aldım.

Burada sizlere rakamlardan bahsetmek istemiyorum fakat şöyle bir düşünün tıklama sayım değişmedi ama su, elektrik, doğalgaz, internet ve telefon faturalarımı ödeyebilirken şimdilerde 1 fatura bile ödemediğini belirtmek isterim.  Sanırım bu krize bağlı bir gelişme. Reklam verenlerde bütçelerini kıstı ve sonuç ortada…

Neyse artık bundan sonra kolay kolay Adsense reklamlarını aktif etmeyeceğim.  Sanırım uzunca bir süre :)

“Google Adsense ile Yollarımızı Ayırdık..!” üzerine 24 yorum

 1. Adsense’de ne kadar kazanılıyor bilmiyorum.Fakat adsense’den şikayetçi olmalarına rağmen çoğu kişi adsense yi bırakmıyor.Bence yerlerde sürünen bir gelir de olsa gelir gelirdir.Bende “Akmasa da Damlar!” .2 yıldır heves ettiğim her site işinde reklamstore kullandım 2 yılda 2 site geçti başımdan şu anda 5.33 TL oldu ama yılmıyorum çünkü onlara müthiş güvenim var o 30 TL yi çektiğim gün kendi paramı kazanmış olmamın sevinciyle çatır çutur yiyeceğim.Arkadaşlarım benimle sırf bu yüzden dalga geçiyor.Eee niye yazıyorsun emeğine yazık falan bile diyen var.Ben sevdiğim için yazıyorum.Bu işi deli para kazanayım diye değil haftada bir yazı koyayım hobi olsun diye yapıyorum diyorum hep neyse konu dışına çok çıkmayayım :razz: Yani reklamstore bile 0.03 kazandırıyor yani ben google’n bundan çok verdiğini düşünüyorum.Google’ın düşüşünü herkes dolar artışına bağlıyor gayet de mantıklı..Yine de bir düşünün siz…

  Cevapla
 2. Benim kazançlarım arttı. Özellikle şu arkadaşlık sitelerini filan yasaklayınca, tık başına ortalama ücret iyice arttı.
  Yasakladığım 100 küsur site var.

  @BilgiBankan
  Aşağı yukarı tüm reklam sistemlerine üyeyim. Ama adsense gibi kazandıranı yok. Reklamstore yi de kullandm amareklam storeye reklam veren yok. Onun en büyük problemi bu sürekli olarak arkadaşlık siteleri ve tatil reklamları yayınlıyorlar. Sitedeki içeriklede alakalı olmayınca zaten tıklama oranıda düşüyor.

  Benim sitemin hiti şu soralar günlük 800 ü geçmiyor ama genede günlük 0,6 ile 1,3 $ arası turluyorum. Tık başına ortalamada en az 5 cent filan oluyor.

  Cevapla
 3. Ben kesinlikle goinger tercşh ederim.Özellikle iletişim mailli çok hızlı cevap veriyor.tık başı 6 kr ile 11 kr değişiyo süper rakamlar bunlar
  :mrgreen:

  Cevapla
 4. bencede böyle daha ferah olmuş para kazanmadıkdan sonra kuru kalabalığa hiç gerek yok hamzacım senin kaliteni düşürüyodu adsense zaten sen daha kaliteli reklamlara laiksin :)

  Cevapla
 5. Her ne kadar kazandırmasa da bir reklam yayınlama yoluna gidilmeli bence. Az da olsa insanı psikolojik açıdan müthiş destek veriyor. Bence Sizi seven ve buradan her türlü paylaşımı sağlayan insanlar, yayınlanacak reklamları sevmeselerde, yalnızca size destek olmak amaçlı katlanırlar diye düşünüyorum. Yayınlanacak Reklamın kalitesi değil, sizin kaliteniz sabit kalsın yeterli. Bence diğer reklam firmalarını (Türk) bir deneyin. Saygılar.

  Cevapla
 6. Adsense az versede en azından tıkları tam sayıyor demesemde piyasadaki en düzgün sayan yer. Varsın kandırmasınlarda az versinler :)

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)