Google Arkaplan Resmi Kaldırmak.

Google’dan müthiş bir yenilik geldi ve artık Google arama sayfasına arkaplan resmi ekleyebilir hale geldik. Birçok kişi bu özelliği sevdi hatta kullanmaya başladı bile. Fakat bazıları için geçici bir heves olabilir.  Mesela ben  ilk başta epeyli hoşuma giden Google arkaplan resmini birkaç saat kullandıktan sonra alışıla gelmiş haline çevirmek istedim.  Biraz kurcaladıktan sonra nasıl yapıldığını buldum ve siz değerli okuyucularımla paylaşmak istedim.

Eğer Google arkaplanından bıktıysanız kaldırmak için resimde görebileceğiniz gibi Google arama sayfasında sol alt kısımda bulunan “Resim Seç” bağlantısına tıklayın. Açılan popup pencere içerisinde “Editör” kısmına geliyoruz ve en alttan “White” seçiyoruz. Yani beyaz 🙂 Kolay gelsin…!

Bazı internet sayfalarında “Arka Plan Resmi Kaldır” diye bir bağlantıdan söz edilse de henüz TR sitesi için böyle bir bağlantı görmediğimi belirtmek isterim. İlerleyen günlerde belki aktif olabilir.  Yine de Google’a arka planımı geri istiyorum. Sen beyazken biz seni bildik sen sakın logon dışında bir yeri renklendirme dileklerimi sunarım 🙂

Düzeltme: Arka Plan resmi ekledikten sonra “Arka Plan Resmini Kaldır” butonu aktif oluyor. Tabi bunun için Google Picasa servisine erişebilmeniz gerekiyor. Malesef ki Google ipleri blokeli olduğu için arka plan resmini görmüyor ve sonuç olarak bu bağlantı çıkmıyor. Bir şekilde (DNS, Hosts dosyası) servise ulaşabilirseniz bir resim ekleyip “Arka Plan Resmini Kaldır” bağlantısının aktif olduğunu görebilirsiniz. Kolay gelsin..!

“Google Arkaplan Resmi Kaldırmak.” üzerine 9 yorum

  1. Bende arkaplan seçmek için gelen kutuda hiçbir arkaplan önizlemesini göstermiyor. Bozuk resim ikonu çıkıyor. Sebebini anlayamadım.

    Cevapla
  2. Google beyazken daha güzel. Ne o öyle resimler falan. Şimdi arka plan varken logoların önemi nasıl gösterilecek merak konusu. Koyu bir arkaplanda iyi görünmez logolar.

    Cevapla
  3. “Arka plan resmini kaldır” linki resim ayarlandıktan sonra çıkıyor. Henüz bir şey ayarlamamışsanız görünmüyor.

    Cevapla

Yorum yapın