Hayırlı Olsun Google.com Artık Ulaşılamıyor..!

Yapacak bir yorum yok. Durum belli.  Youtube ip blokesi ile başlayan furya Google.Com’a kadar ulaştı. Tek derdim Gmail’e ulaşamama korkusu..!

DNS değiştirme bir yöntem fakat pekte işe yaramayacaktır. Çünkü ip adresleri bloke ediliyor. DNS değiştirirken girebilenler o anda blokeli olmayan iplere ulaşan kişilerdir. Blokeli bir ip’ye istek gittiğinde DNS hiçbir işe yaramayacaktır. Şimdiden vatana millete Google.Com yasağı hayırlı olsun..!

Son 1 saattir yaşanan bu problem geçici bir sorun gibi gözükmüyor. Yorumsuzdur. Yorum yapmanızıda pek beklemiyorum…  Eğer kendinizi şanslı hissediyorsanız soldaki resim karşınıza gelecektir. Eğer şanslı değilseniz bekleyeceksiniz…

Not: Belki işinize yarar … Google : http://74.125.77.147/

“Hayırlı Olsun Google.com Artık Ulaşılamıyor..!” üzerine 13 yorum

 1. bende hiç bir problem yok şuanda dns adreslerimi değiştirdim ve yerel ağ ayarlarında http://go.navige.com/ adresini kullanıyorum google ye girdiğim zaman googlenin belirlediği farklı bi arkaplan resmi geliyor yüklenmesi biraz uzun sürebiliyor…
  Not: dns adresi olarak 156.154.70.22 ve 156.154.71.22 kullanıyorum

  Yanıtla
 2. Bende birkaç saattir ulaşamıyorum ama teknik bir aksaklık sandım, aklıma geldi ama imkan vermedim. “Yok artık” demiştim. Ama sonradan Türkiye’de yaşadığım aklıma gelince inandım!

  Yanıtla
 3. Türk uzman bir arama motoru yok mu onu kullanalım artık Google’ın dönüşü yok gibi.Verdiğiniz ip’den Google’a giriyorum ama arama yapınca gene aynı duruma dönüyor.Seni özleyeceğiz Google.
  Google sana erişebiliyorken değerini bilmedik, hor kullandık, çok arama yaptık özür dileriz.

  Yanıtla
 4. Dün bir ara çözüldü sorun r10 da konu açmıştım başkalarında da düzelmiş ama bugün yine aynı.Arkaplan değiştirme yeniliği gelmiş (:

  Yanıtla
 5. Google sadece arama motoru olsaydı bu kadar üzülmezdim ama bir arama motorunda bekleyeceğiniz hizmeti geçti artık. İnternetin adı oldu Google. R10 daki haberlere göre sunucu değişimi varmış. Umarız kısa sürede çözülür. Google Türkiye’yi kaybetmek istemez. Türkiye olarak değerini bilmesek te…

  Yanıtla
 6. YouTube’ye giriş için DNS kullanıyordum. Ve Google’a ulaşamıyordum. Az önce DNSleri sildim. Şimdi ulaşabiliyorum. Acaba BTK, YouTube’ye DNS’ten girmek mi yoksa Google’a girmek mi gibi internet kullanıcılarını iki seçenekte bırakacak bir şey mi yaptı ?

  Yanıtla
 7. Türkiye sonunda bunuda yaptı. Türkiyenin ana sayfasınıda kapattılar ya diyecek hiç bir şey bulamıyorum…

  Yanıtla
 8. sevgili arkadaşlar, ulaştırma bakanı çok güzel bir açıklama yaptı bu durumla ilgili
  her neyse, ben bahsedilen sorunla hiç karşılaşmadım lakin, umuyorum ki bu aksaklıklar böyle projelerin ülkemizde de geliştirilmesi için imkan sağlar
  sağlıcakla kalın

  Yanıtla
 9. yorumları okuyorumda garip bunda en buyuk suzlu yine bizleriz galiba bu tepkisizlikle.Google sadece bir aram motoru olarka kullanan bir cok insanın hericene google bir suru uygulamasını kullanan firmalar ve insanlar var bunların hepsinin sou geldi..bir cok firma sırf bu yuzden zarar edicek ve bu firmalarda calışan insanlar işsiz kalıcak durum bu kadar vahim.soruyorum sizi hangi firma google map gibi bir hizmet sunabilir turkiyede bu kadar internet pahalıyken yada mail hizmeti yada dokuman hizmeti..turkiyede bunların geliştirilmesini istemek gerçekten çok guzel bir duşunce ama her şey o kadar kolay değil ve basit degil.Bu kısıtlamayla resmen e-ticeret denilen olayın icine ettiler tabiki bunda tib’sucu yok ama bu kadar yasakcı bir zihniyette biraz fazla değil mi…Neyse biz uyumayı severiz uyuyalım arkadaşlar bize ne e-ticaretten anlamıyoruz zaten öle şeylerden 🙂

  Yanıtla
 10. Sayın Bakanımız haklı. Ben 1500 tl maaşla bu ülkeye vergimi veriyorsam Google gibi saniyede para basan bir şirket neden vergi vermiyor? Biz enayiyiz Google mı akıllı? Yasağı sonuna kadar destekliyorum.

  Yanıtla
 11. Pazartesi gecesi itibari ile yasak benim sitelere de etki etmeye başladı. Ghs.google.com adresine cname oluştururup blogger kullanıyoruz ve youtube ipleri ile bu adres de yasaklandığı için büyük çoğunluk sitelerimize giremiyor.
  Güncel ip adreslerini güncelleyerek ve dns ayarlarıyla şu anda tüm google hizmetlerini kullanıyorum ama bunu yapmayan/yapamayan çok kişi var.

  Yanıtla
 12. It appears like you are developing problems yourself by trying to resolve this challenge as an alternative to looking at why their is often a problem inside the very first spot

  Yanıtla

Yorum yapın