Twitter Phishing Saldırısı

Bugün maillerimi kontrol ederken sözde Twitter’den gelen bir e-mail dikkatimi çekti.  E-mail içerisinde  e-mailim için doğrulama bağlantısını tıklayıp formu doğrulamam gerektiği söyleniyordu.  Tamamiyle sahte olarak düzenlenmiş bu mail içerisinde size gösterilen bağlantı Twitter adresi olarak gözükse de üzerine gelindiği zaman yönlenilen adresin farklı olduğunu görebilirsiniz. Bu tip saldırılara olta saldırısı (Phishing) diyoruz.

Bu saldırıda kurbana orjinal adresten gelen bir mail gibi mail atılır ve bağlantıyı tıklatıp bir şekilde parola ve kullanıcı bilgileri istenir. Eğer bu saldırıyı gerçek zannedip tıklarsanız karşınızdaki forma gireceğiniz tüm bilgiler (Hacker) kötü niyetli kişilerin eline geçer.  Dünyada en çok kullanılan bu saldırı tekniği ile malesef ki bilinçsiz kullanıcılar oltaya geliyor.

Bu tip bir mail alırsanız lütfen bağlantı adresini tıklamadan önce gönderenin kimliğine ve bağlantının yönlendiği adrese dikkat ediniz. Aksi takdirde gerçek sanarak şifrelerinizi kaptırabilirsiniz.

“Twitter Phishing Saldırısı” üzerine 3 yorum

  1. Dünyadaki mail trafiğinin %90-95’ine yakını spam maillerden oluşuyor.varın gerisini siz düşünün.

    Yanıtla

Yorum yapın