Google Image Swirl

google-imageGoogle’dan bir yenilik daha.  Google Image Swirl ismindeki yeni Google hizmeti şuan için Google Labls altında yer almakta.  Google Image Swirl Google’ın yeni görsel araması. Bu arama sayesinde görsel aramanın tadını çıkartacaksınz 🙂

Yeni arama özelliği sayesinde herhangi bir arama yaptığınız zaman karşınıza gelen resme tıklıyorsunuz ve o resime benzer olan resimler daireler şeklinde karşınıza geliyor.  Mesela aramamız “Toshiba” olsun ve karşımıza gelen arama sonuçlarından Toshiba Dizüstü olanı tıkladığınız zaman daire şeklinde sadece dizüstü resimleri geliyor.  Bu resimler birbirlerine benzeyen resimler olduğuna dikkatinizi çekmek isterim.

Yani aramanın şeklini değiştirdiklerini söylemek isterim. Aradığınız resim ne ile alakalı ise ona benzer resimler karşınıza geliyor.  Yine alt dallar olarak seçtiğiniz resimlerden en doğru sonuca ulaşabiliyorsunuz.  Katmanlı olarak karşımıza gelen görsel arama tekniğinde 6 aşamaya kadar bağlantıları ayırabiliyoruz.  Bu sayede alt dallar arasından görsel aramada görsel olarak benzer resimleri seçebilmekteyiz.

Keyif alarak resim araması yapabileceksiniz. Google bu ne yapsa mükemmel yapıyor 🙂

http://image-swirl.googlelabs.com/

“Google Image Swirl” üzerine 12 yorum

 1. Bende yaklaşık 4-5 gün önce görmüştüm, gerçekten çok güzel bi servis. Şahsen normal resim araması yerine bunu kullanabilirim 🙂

  Yanıtla
 2. Ben de resim arattığımda Mozilla’nın eklentisi olan Cooliris’i kullanıyordum. Hem eğlenceli hem de rahat arama sunuyordu. Bakalım bir süre de bunu deneyelim :))

  Yanıtla
 3. @Nil_Lin
  Pardon burdan denk geldi.
  Blogunuz varmı ya ? Sürekli sizi görüyorum teakolikde ondan sordum yanlış anlamayınız lütfen.

  Yanıtla
 4. @Emircan
  Yaklaşık 3 senedir bu bloğu takip ediyorum 🙂 Bloğum var yok arasında olduğu için bahsetmiyorum ondan 🙂

  Yanıtla

Yorum yapın