Google Masaüstü (Desktop)

Merhaba,

Sanırım şu öğrenci milletinin hepsi aynı. Ders çalışmamak için elinden geleni yapar. Ya uyur, ya yemek yer, ya da gerekli olduğunu düşündüğü başka bir şey yapar. Google ile ne mi alakası var bu yazdıklarımın aslında hiç bir alakası yok. Tamamen benle alakalı. Kimya ve uzaktan eğitim adlı sınavlarım var ders çalışmam lazım ama arkadaşımın masaüstünde farklı bir tasarım gördüm bu ne dedim google’nin masaüstü bileşeni (kenar çubuğu) dedi. Oooo süper görünüyor dedim ve kendi bilgisayarıma da yükledim. Yetmedi şimdi de size tanıtacağım. Ders çalışmam lazım ya onda. Yoksa anlatmaz uyurdum valla 😀 .

Neyse yükleyeceğiniz bu tasarımla masaüstünüz az biraz vista görünümünde olacaktır. Yukarıdaki resim gibi. Başka şeylerde ekleyebilsiniz. Bu eklediklerinize gadget deniyormuşşş. Bu programı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://desktop.google.com/

Bunu indirdikten sonra üzerine çift tıklayıp kurmanız yeterli olacaktır 🙂 . Kurduktan sonra masaüstünüze gelen kenar çubuğunuza istediğinizi ekleyebilirsiniz. Benim eklediklerim aşağıdakiler.

gadgets2.gif

Siz de istediğinizi ekleyin. Sanırım ben tarih ve saati daha sonra çıkarırım nasıl olsa başlat çubuğunda da var. Resimlerde ise istediğiniz klasörü seçebilirsiniz. Mesela düğün fotograflarınızı, bebişinizin fotograflarını 🙂 . Yukarıdakilerin her birine gadget dendiğini yazmiştım. Bunlarin üzerine geldiğinizde x işareti çıkmakta oradan dilediğinizi çıkarabilirsiniz. Eklemek içinse çubuğun üzerine sağ tıklayım gadget ekle demeniz yeterli.

kh.gif gad.gifgad1.gif

İştee bu kadar. Artık ben de gidip kimyama çalışayım değil mi arkadaşlar? Aslında yatak daha cazip görünmekte 🙂 . Neyse, herkese iyi geceler ve bol teknolojili günler 🙂

Nil_Lin

Yorum yapın