TTnet Müzik Korsan mı ? Bedava mı ? Mp3 İndirilebiliyor mu ?

Merhaba arkadaşlar sizlere bugün TTnetMuzik.Com adresinden bahsedeceğim. Reklamlarda da görmüşsünüzdür. Özellikle de Tarkan’ın Son albümü Metamorfoz TTNetMuzik.com adresinde yayınlanıyor.. Acaba gerçek mi ? TTnet Müzik internet sayfasına girip bir tıklama ile indirip mp3 olarak kaydedebilir miyim ?

Gelin sizlere beraber bu soruların cevabına bakalım…

ttnetmuzik.com ‘un açılışı geçenlerde Resmi olarak Tarkan’ın da içerisinde bulunduğu bir toplantı ile yapıldı. Özelliklede bu toplantının videosunu izlediyseniz sizlere anlattıklarını görebileceksiniz. Belirli tarifelere belirli ücretler belirleyerek siteden MP3 indirmenize olanak sağlıyorlar.. Yani anlayabileceğiniz gibi beleş değil 🙂

Videoda da görebildiğiniz ve izlediğiniz gibi tamamen yasal fakat TTnet üyeleri dışında zaten kimse indiremiyor. TTnet ‘e üye olduğunuz zaman TTnet in internet sitesinde Kullanıcı Adı ve şifrenizi giiriyorsunuz ve ADSL faturanıza 5 YTL gibi bir ücret yansıtılıyor böylelikle 10 ile 500 arasında aylık download yani mp3 indirme yapabilmektesiniz. Yani siz indirdiğiniz Mp3 ‘ün parasını vermiş oluyorsunuz.

TTnetmuzik.Com adresinde

1. Standart Üyelik : 1M 4GB limitli paket abonelerinin ücretsiz olarak sahip oldukları üyelik yani ADSL üyeliği Aylık 10 şarkıya kadar indirebiliyorsunuz.
2. Gold Üyelik : 1M 6GB ve üzeri paketlerde Aylık 500 Mp3 e kadar indirme yapabilmektesiniz. Bu indirdiğiniz parçaları CD başına 100 parçaya kadar kayıt edebilirsiniz ve kanıne indirilen parçaları en fazla 3 bilgisayarda kullanabilirsiniz. En fazla 2 tane müzikçalar ( Radyoteyp…. ) da dinleyebilmektesiniz.

Tabi üstteki duruma kim uyar bilmiyorum ama Mp3 leri indirip de umarım yüzbinlerce bilgisayara Kazaa, Limewire gibi programlarla paylaşıp oraya buraya dağıtmazlar…

NOT : TTNetMuzik.com sitesinden faydalanabilmek için siteye üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayınız.

“TTnet Müzik Korsan mı ? Bedava mı ? Mp3 İndirilebiliyor mu ?” üzerine 14 yorum

 1. vay bee, ben üye oldum beleş diye. şimdi 5 ytl mi ödeyeceğim extradan? :p neyse o bişey değil de bunlar muzi üzerinden satıyor anladığım kadarıyla. onu da ne mp3 playera atabiliyon ne bişey… sırf darbuka parçaları için üyeo ldum. ama işe yarar şeyler de buldum hani 😉

  Yanıtla
 2. teakolik.com google reader da farkettim. hoş bir siteye benziyor ve rss izlemelerine aldım. siteyi gözden geçiyordum. şimdi yazıdaki birşey dikkatimi çekti,

  “Tabi üstteki duruma kim uyar bilmiyorum ama Mp3 leri indiripde umarım yüzbinlerce bilgisayara Kazaa, Limewire gibi programlarla paylaşıp oraya buraya dağıtmazlar…”

  ttnetmuzik.com dan indirdiğiniz şarkılar mp3 formatında değil, wma formatındadır ve bu şarkılar lisanslıdır. ttnet izin vermediği sürece siz o şarkıyı ne kopyalayabilirsiniz ne de cd ye kaydedebilirsiniz. elbette korsan yöntemler var ancak temel pc bilgi sahibi bir kişi dahi bunu yapamaz.

  ikinci düzeltmeyi de yorumlardan yapmak istiyorum. ttnet sadece ocak 2007 ayına özel 4gb kotalı kullanıcıların +2gb ek kota imkanı sundu. yoksa kota miktarı aynı. 4gb yani.

  sevgiler

  Yanıtla
 3. ya ben bişi anlamadım biri bana anlatsın şimdi ben dinleyebilir miyim yoksa dinleyememm mi ya kafam karştı

  Yanıtla

Yorum yapın