Facebook Çılgınlığı ve Acaba Güvende misiniz ? Sorusu

Merhaba arkadaşlar birkaç aydır Facebook çılgınlığı almış gidiyor. Özelliklede bizim milletimiz bununda suyunu çıkartmak için yükleniyorda yükleniyor…

Facebook nedir ?

D iye sorduğunuzda adamların verdikleri cevap çok basit ve çok masum…

Facebook arkadaşlarınızı bulabileceğiniz kaybettiğiniz insanları arayıp mesajlaşabileceğiniz görüşebileceğiniz bir sanal ortam …. gibilerinden söylüyorlar..

Acaba bu kadar masum mu ?
Facebook ‘a gidiğiniz bilgiler gizli mi ?
Ad , Soyadı , KrediKartı, Adres, Doğum Tarihi, Cinsiyet, Hobiler, Fobiler, Eğitim durumunuz… Bu bilgilerle neler yapılabilir hiç haberiniz var mı ?

Çok yakında hazırlamakta olduğum Facebook yazımı bitireceğim ve sizlerle paylaşacağım.. Bakalım Facebook o kadar masum mu ? Facebook ‘u kimler yönetiyor…

Bu özel bilgilerle neler yapabilirler ve siz değerli internet kullanıcılarına neler vaat ediyorlar…

“Facebook Çılgınlığı ve Acaba Güvende misiniz ? Sorusu” üzerine 7 yorum

 1. Sanırım yeterince güvenli değil. Hatta yanlış hatırlamıyorsam 2007’in sonlarına doğru okuduğum bir haberde 2008’de facebook’a yazılan bilgiler para karşılığında şirketlere satılacağı hakkında bir yazı vardı.

  Yanıtla
 2. olur mu olur nil. valla bizim arkadaşlar arasında bir ben üye olmadım heralde. yok ilkokul arkadaşımı bulacakmışım, yahu adını bile hatırlamıyorum adamın 😀 o yüzden fazla itibar etmemek lazım bunlara. illa olacaksanız ve üniversite okuyorsanız/mezunsanız campusroll e üye olun. şahsen tavsiye ederim, kaliteli bir platform.

  Yanıtla
 3. Aslında ben de iletişim sitelerine girerim fakat her nedense Facebook’a ben de ısınamadım. Arkadaşlarım arasında facebooksuz kalan ben kaldım sen gibi 🙂

  Bir de o var demi AsLaN. Ne yapayım ilkokul arkadaşımı 🙂 . Konuşmam gerekenlerle konuşuyorum zaten :). İlkokul 3ten beri arkadaşım halen arkadaşım 🙂 .

  Yanıtla
 4. Yoruma katılıyorum… Şu anda internete bağlı olan pc lerin(hepsinin olmasa da)normal görevinde çalıştığını düşünmüyorum. Biz daha şu zamanda bile Microsoft Word kullanabilmek için kurs alırken, yazılan programlarla sen pc de chat yaparken pc’nin neler yaptığını kim bilebilir?..

  Yanıtla
 5. facebook ta durduk yere hesabım kapatıldı bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz teşekkür ederim

  Yanıtla
 6. evet dostum facebook güvenlik konusunda % 100 haklısın ..benim dikkatimi çeken bide mesaj atmak isitorsun mesela arkadaşına sana kutucuk harfleri çıkıyor..bıktınmı diyor bunlardan ver cep telefonu diyor.. hadi bakalım bide cebi vereli, ne kaldı geriye ..

  Yanıtla

Yorum yapın