Google Plus Üzerinde Fan Sayfaları Açıldı – Google+ Sayfa Oluşturmak

Google’dan yeni bir adım daha geldi. Bir süredir beklenilen  Google Plus üzerinde işletmelerin ve markaların artık yer alabildiğini haber vermek istedim.  Google+ piyasada tutulmak için yeniliklerin ardını kesmeye niyeti yok. Özellikle de Facebook gibi büyük bir rakibe göz dağı vermek istiyor. Google Plus bu hamle ile Facebook’a karşı sağlam bir adım daha atmış olacak.

Peki Google+ üzerinde nasıl bir sayfa açabiliriz? 

Google+ üzerinde sayfa oluşturmak için, adres satırınıza http://plus.google.com/pages/create  adresine girdiğiniz zaman Google Plus üzerinde sayfanızı oluşturabilmektesiniz.  Aynen Facebook’da olduğu gibi yerel işletme, ürün, marka, şirket, eğlence gibi kategoriler seçebilmektesiniz. Kategorinizi seçtikten sonra Fan sayfanızın adını yazdıktan sonra açılışı yapabilirsiniz. Bundan sonrası fan sayfanızı giydirmek ve bir güzel paylaşımlar yapmakla devam ediyor.

Google  Resmi blogundan bunu duyurarak şimdiden markaların ilgisini çekemeye başladı. Özelliklede Pepsi, Toyota gibi birçok firma fan sayfasını Google+ üzerinden aktif edip paylaşımlara başladı. Sosyal ağlar uzun bir süredir markaların ilgisini çekiyordu. Google+ ile birlikte bu rekabet bir basamak daha yükseldi.

Bakalım Google+ ile rekabet biz kullanıcılara neler gösterecek? 

Son olarak unutmadan blogum için ben de bir Google+ Sayfası açtım;  https://plus.google.com/111757811663732761753/  adresimden sayfamı takibe alabilirsiniz.

“Google Plus Üzerinde Fan Sayfaları Açıldı – Google+ Sayfa Oluşturmak” üzerine bir yorum

  1. Facebook’un kullanıcı sayısını azaltmaz ama yeni kullanıcılar Facebook yerine Google’a kayabilir gibi geldi bana ama uzman görüşü olarak sen ne düşünüyorsun dostum?

    Cevapla

Yorum yapın