Google Site bağlantıları ve TEAkolik.Com

Google Sitemap kullanıyorsunuzdur muhtemelen. Aslında Google’nin sizi daha iyi önbelleklemesini istiyorsanız muhakkak ki Google Sitemap kullanmanız gerekmektedir. Peki Sitemap ne işe yarar ?

Sitemap site haritanızdır isminden de anlayabilirsiniz. Sitenizdeki bağlantıları tek bir XML dosyası içerisine yerleştirirsiniz ve Google bu dosyayı okuyarak bağlantılarınızı önbelleğe alır. Hem daha hızlı internet sayfanızı belleğine almış olur hemde hatalı bağlantılar ve tıklanmama durumlarını ortadan kaldırır. Google sitemap kullanmıyorsanız eğer buradaki linkten bence kendinize bir Google sitemap hesabı açın ve sitenize ister manuel istersenizde bir program kullanarak otomatik Sitemap.XML dosyası oluşturun.

Kullandığım sistemde bir eklenti olarak Google site haritasını otomatik oluşturuyorum. Wp de bununla ilgili birçok eklenti mevcut.

Gelelim TEAkolik.Com adresime site giderek büyüyor iyi bir ivme ile raporlarımı görmekteyim. Google de sağolsun beni site bağlantıları özelliğine dahil etti ve bugün aktif etti. Sanırım Google bana aşık oluyor.  Artık Google ‘de TEAkolik olarak arama yaparsanız site bağlantılarını hemen altında görebilirsiniz.

Şunu belirtmek isterim ki Google Site bağlantıları malesef ki kendiiz çıkartamıyorsunuz. Google sitenizi inceliyor ve en çok hit alan sayfalarınızı otomatik olarak arama motorunda çıkartıyor. Eğer istemediğiniz bir bağlantı karşınıza çıkar ve vurgulamak istemezseniz Google Sitemap içerisinden ENGELLE yapabilmektesiniz. Böylelikle bu bağlantıyı google site bağlantılarınızın arasından çıkartacaktır.

“Google Site bağlantıları ve TEAkolik.Com” üzerine 15 yorum

 1. Ben sitemap olayını ilk zamanları yapmıştım hatta sizinde biraz yardımlarınız olmuştu. Yalnız hâlâ bağlantılarım çıkmadı. Sitemap.xml dosyasında değiştirmem gereken birşeymi var bilemiyorum. Sizden bu konuda yardım almam mümkün mü.. Msn olarak size vermiş olduğum e-posta adresini kullanıyorum eğer ekleyip yardımcı olursanız beni çok mutlu edersiniz.
  Herşey için teşekkür ederim.

  Mutlu bir yaşam dilerim

  Yanıtla
 2. Site bağlantıları hitleriniz yüksekse ve içeriğinizin sınıflandırılmasına bağlı olarak Google tarafından tavsiye edilir. Eğer sitemap da göremiyorsanız sitenizin hitleri yeterli değil Google hala sizi sınıflandırmamış demektir.

  Size tavsiyem hitlerinizi yükseltmeniz ve kendinize özgü içeriğiniz olmasıdır.

  Örnek vereyim bir haber çıkıyor ve tüm sitelerde aynı haber yayınlanıyor.. Fakat o haberi kendi tarzınızda yorumlarsanız ve kendinize özgü bir yazı hazırlarsanız o zaman Google sizi diğerlerinin arasından alıp yukarılara taşıyor. Ne kadar yukarıdaysanız o kadar fazla hit alırsınız ve sonrada Site bağlantıları arasında yer alabilirsiniz. Şuan itibariyle benim hitlerim günlük 4500-5600 arasına kadar çıktı ve yükselişteyim site bağlantıları bu hitlerime karşılık son 15 gündür var. Eğer hitlerim düşerse sitebağlantılarıda siliniyor malesef.

  Yanıtla
 3. Emlak Bayisi ;

  Diğer yorumunuzu sildim. Hem işinize yaradığını söylüyorsunuz hemde bir sonraki yorumda reklam yapıyorsunuz ?

  Lütfen bunu yapmayın. Karşılıksız bilgimi paylaşıyorum sizde sokaktaki çocuklar gibi duvara afiş yapıştırıyorsunuz.

  Haksız mıyım ? Bu kadar emek verip insanlara bilgimizi karşılıksız verdikten sonra siz alakasız bir işle alakasız bir reklam yapıyorsunuz.!

  Yanıtla
 4. Webmaster Merkezine baktığımızda site bağlantıları görülüyor. Fakat hangi kelimeyi arayınca site bağlantılarının çıktığını bir türlü tespit edemedik.

  Yanıtla
 5. Benimde bağlantılarımın çıktığını farkettim geçen gün güncellik ve hitle bağlantılı olduğunu tahmin ediyorum ayrıca şunu farkettim mesela anasayfamda xx hit almayan bir yazım sabit gösterimde duruyor ve google’da sıralanan bağlantılar arasında.Demek istediğim anasayfada sabit kalan linkler sıralanıyor olabilir.

  Yanıtla
 6. Sercan ;

  Benim gördüğüm kadarıyla PR ‘a bağlı PR alan sayfalar orada listeleniyor.

  araba-cı ;

  Arama kaynaklı değil sayfalar sanırım PR kaynaklı çıkıyor. Alt sayfalarınıza aldığınız PR ile linkler oluşuyor.

  Yanıtla
 7. Geçerli site bağlantıları kısmında toplam 8 sayfa listeleniyor. Listelenen sayfaların tamamının pr 0. Google’da Teakolik diye aradığımızda bağlantılar çıkıyor. Peki bizim sitemizin bağlantılarının hangi aramada çıktığını öğrenebilir miyiz?

  Yanıtla
 8. tatilci ;

  Orada listenen sayfalarımın 7 tanesi PR 3 1 tanesi PR 2 yanlış bakıyorsun sanırım ..

  Google genelde domain ismine göre aradığında çıkar fakat eğer Google tarafından alt sayfalarınız tatilyerlerim diye aradığınız zaman çıkmıyorsa henüz erken demektir. Biraz daha google tarafından önemsenmeniz gerekiyor.

  Yanıtla
 9. Arkadaşlar benim sitemin onlarca sayfada linki yer almasına rağmen, baklinkchecker.net ten sorguladıgım zaman sadece 20 tane çıkıyor bunun nedeni nedir acaba.

  Yanıtla

Yorum yapın