Google Sizi Anlayabiliyor..!

Google’nin özelliklerinden birisi olan kelime düzeltmeyi hemen hemen hepiniz biliyorsunuzdur. Gerçi kelime düzeltme benim taktığım isim bilmiyorum bu olayın gerçekte ismi ne ama dikkatimi çeken bir hususu size anlatmak istedim.

Mesele Google ‘yi açtınız ve TEAkolik olarak arama yapacaksınız yanlışlıkla TEAkolik yerine TEAkoik yazdınız yani aradaki L harfini unuttunuz Arama yaptığınız anda Google size bir öneride bulunuyor.

Bunu mu demek istediniz? Teakolik

Yani kelimeyi yanlış yazdığınız zaman Google size doğrusunu tahmin edip söylüyor. Yani bizi gayet iyi anlıyor birde dikkatimi çeken hususa değineyim…

Kelimemiz : KAŞARLAR

Google.Com.TR de KAŞARLAR kelimesini bir aratın bakın ne diyor ?

Bunu mu demek istediniz? kızlar

Koptum vallahi ne diyeyim Google sizi anlıyor..

kizlar.JPG

“Google Sizi Anlayabiliyor..!” üzerine 2 yorum

  1. bu google da söz konusu kızlar olunca hemen anlamış.bazende içinde sıfata benzer isim olan özel isim giriyorsun ama yanlış olanını gösteriyor.ilginç.

    Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)