Google Trends Harika..!

Sizlere bu gece Google nin diğer bir hizmeti olan http://www.google.com/trends den bahsedeceğim. Bazıları ne işe yarayacak bu desede birçok kişinin istatistik konusunda çok işine yarayacağına eminim. Google Trends Google nin bir nevi istatistik versiyonu diyebilirim. Kısaca bahsetmek gerekirse bir kelime yazıyorsunuz arama yapıyorsunuz ve bu kelimenin En çok hangi ülkede hattan hangi şehirden arama yapıldığını gösteriyor. İlginç istatistikler gözüme yansıdı diyebilirim …

Örnek olarak SEX kelimesini arattırdım ve gözlerime inanamadım diyebilirim. En sapık ülkeler katagorisinde ilk 10 dayız. SEX Kelimesi en çok arama yapılan diller arasında…


Today I am going to tell you about Google’s another service http://www.google.com/trends . Some say what is the advantage of it but I am sure it is beneficial about case of statistics.I can say Google Trends is a kind of Google statistic version. I tell you shortly, you write a word, make a search and it shows the country and even city that search it most. I can say very interesting statistics encountered to me.
For instance, I search word SEX and I can not believe my eyes. We are in the first 10 amoung the most perverse countries.

“Google Trends Harika..!” üzerine bir yorum

  1. Gözlerine neden inanamadın arkadaşım test için bile sex kelimesini aratan bi zihniyetiz. Sonuç bence normal panik yapmana gerek yok.

    Bu arada faydali bilgi teşekkürler.

    Cevapla

Yorum yapın