Google Web Yöneticisi Araçları; Yenilik Arama Grafiği

Google hiç durmadan usanmadan yeniliklerine devam ediyor.  Bu gece biraz önce Google Webmaster tools içerisinde fark ettiğim yenilikten bahsetmek istiyorum.  Google Webmaster tools web yöneticileri için geliştirilmiş bir SEO aracıdır. Bu aracı kullanarak internet sayfanızı Google kurallarına ve arama motoru optimizasyonuna uygun şekilde dizayn edebilmektesiniz.  Özelliklede arama kelimeleri ve bunlar üzerine çok gelişmiş bir sistemi mevcut.

Bu gece eklenen özellik ise Google üzerinde “En Çok Yapılan Arama Sorguları” içerisinde internet sitenizin durumunu analiz etmeye yarıyor.  Bu bölüme eklenen yeni özellik ise en çok yapılan arama sonuçlarında internet sayfanızın ne durumda olduğunu gösteren bir grafik.

Bu grafik üzerinde anlaşılabileceği gibi gösterim sayılarını ve tıklama sayılarını görebilmekteyiz.  Bu sonuca göre hangi kelimede internet sayfanızın Google üzerinde çıktığını, kaç kez görüntülendiğini ve bu görüntülemelerin kaç kez tıklamaya dönüştüğünü görebilmekteyiz.

Önceleri en sık aranan kelimeleriniz ile karşımıza gelen Google Web Yöneticisi Araçları şimdi grafik olarak bize gösterim sayılarını ve tıklama oranlarınıda belli etmekte.  Bu sayede internet sayfanıza çeki düzen verebilirsiniz.

Özelliklede SEO yöneticisi ve Webmaster arkadaşların şimdiden gözlerinin içi gülmeye başlamıştır 🙂  Seo ve optimizasyon için Google artık çok daha kolay bir hale geldi.

Bir diğer özellik ise Webmaster tools için Sahip EklemeBuradan devam edebilirsiniz.

Yorum yapın