Gmail’de Yeni Özellik; Bulduğum Bir Hata (Gmail Bug)

Gmail üzerinde yeni bir özellik eklendi.  Artık e-mail gönderirken dosyaları sürükleyip Gmail penceresi içerisine bırakabilmektesiniz.  Dosya eklemek için “Gözat” butonu kullanmak yerine dosyamızı explorer üzerinde açık olan e-mail gönderme penceresine sürükleyip bırakabilmekteyiz.   Şimdilik Chrome ve Firefox tarayıcıları üzerinde çalışan bu yeni özelliği incelemeye başladım.  Yalnız bir bug ile karşılaşacağımı hiç düşünmemiştim.  Hata yani bug dediğimiz olay şu şekilde karşımıza çıkıyor.

Gmail’i açıyoruz ve posta oluştura tıklıyoruz.  Masaüstümüzde ki bir dosyayı sürükleyip posta gönderme ekranımıza bırakıyoruz.  Bir güzel dosyayı ekledi. Göndereceğimiz e-maili yazıp gönder butonuna bastık.  E-mail’de güzel bir şekilde yerine ulaştı.  Fakat küçük bir sorun var.   Eklediğimiz dosyayı silemiyoruz..!

Windows Vista ve Windows 7 işletim sistemleri üzerinde bizzat denedim. Firefox son versiyonu da dahil malesef ki dosyayı sildirmeye izin vermiyor.  Dosya ile işimiz bitti dosyayı silmeye çalıştığımızda karşımıza

“Dosya başka bir programda açık olduğundan bu eylem gerçekleştirilemiyor.”

Hatası ile karşı karşıya kalıyoruz.  Bu hata dosyanın firefox explorer üzerinde açık olduğunu ve kullanımda olduğunu göstermekte.  Firefox’u komple kapattıktan sonra dosyamızı silebiliyoruz.  Halbuki maile dosyayı ekledim,  maili gönderdim bile…

Google çalışanlarına hatayı bildirimde bulundum.  Sanırım en kısa sürede çözeceklerdir.

İşletim Sistemleri:  Windows 7 ve Windows Vista

Explorer: Firefox 3.6.3

“Gmail’de Yeni Özellik; Bulduğum Bir Hata (Gmail Bug)” üzerine 5 yorum

  1. Hayır siliniyor.

    Nasıl siliniyor derseniz şöyle:

    Dosyayı sürükleyip yüklediniz.Yüklenen dosyanın isminin yanında ki tiki kaldırıp.Biraz beklerseniz siliniyor.

    Cevapla
  2. Adil Firefox ile bizzat denedim. Tiki kaldırma olayı değil. Maili gönderiyorsun ve malesef ki firefox’u kapatana kadar dosyayı sildirmiyor.

    Cevapla

Yorum yapın