ExcelFix ile Bozulan Excel Dosyalarını Tamir Edin…

Geçenlerde bir esnaf abimin yanına gittim.  Bir excel dosyası silinmiş ve tüm datalarım gitti diye dövünüyordu.  PC başına oturdum ve Flash diskten sildiği excel dosyasını recover programları ile kurtarmaya başladım.   Her seferinde dosya kurtarılabilir durumdaydı fakat zarar görmüş olarak açılıyordu.

Dosyayı kurtarmasına kurtardıkta bozuk excel dosyasını eski haline nasıl getireceğimi düşünmeye başladım.  Öncelikle kurtarma programını değiştirip diğer birkaç recover programları ile deneme yaptım.  Her seferinde bozuk olarak kurtarılan excel dosyasını onarmak için kolları sıvadım.

Google’da Excel Repair olarak bir arama gerçekleştirdiğimizde bu işlemi yapabilecek birkaç farklı yazılımla karşılaşmaktayız.  İçlerinden ExcelFix yazılımını indirip sisteme kurdum.  Kurtarmış olduğum dataları programa ekleyerek onarmasını istedim.  Birkaç saniye içerisinde tüm datayı onararak müthiş bir iş başaran ExcelFix yazılımı benden tam not aldı.

ExcelFix haricinde WordFix ve benzeri yazılımlarda üretilmiş.  Aynı firma birde OfficeFix adında bir yazılımla tüm ofis dosyalarında onarım yapabilmeyi destekliyor.

Excelfix
Wordfix
Accessfix
OutlookFix

Resim-1
Resim-2

Yazılımların tamamını bünyesinde barındıran OfficeFix ile zarar görmüş tüm office dosyalarını onarabilmektesiniz. Aşağıdaki resimde bir örnek vererek durumu kısaca özetlemek isterim.  1. resme baktığınızda dosya içeriğinin bozulmuş olduğunu göreceksiniz.  2. resim ise excellfix yazılımı ile tamir edilmiş hali. Aradaki fark yazılımın ne kadar mükemmel olduğunu ve tam size göre olduğunu kanıtlar düzeyde.

Data kurtarma sonunda zarar görmüş excell dosyasını bir güzel onararak benden tam puan aldı.  Lisans ücretleri ise 99USD’dan başlıyor. Bu yazılımın 100 doları hak ettiğini söyleyebilirim.

Bilgi : http://www.cimaware.com/

“ExcelFix ile Bozulan Excel Dosyalarını Tamir Edin…” üzerine 5 yorum

  1. Bu programın adam gibi bir deneme sürümü yok mu? Kaydet diyorsun aktivasyon numarası istiyor. İllaki herşey para mı?

    Yanıtla

Yorum yapın