Google’dan Yeni Özellik; Ekran Klavyesi

Bir süredir bu özellikten internette söz edildiğini okumuştum. Fakat henüz kendi hesabımda aktif olmamıştı.  Friendfeed ve Twitter gibi birçok platformda ekran görüntülerini ve aktif olan kullanıcıların yorumlarını okumuştum.  Neyse ki bugün ekranımda aktif olduğunu gördüm.  Google aramalarında artık ekran klavyesi kullanılır bir hale geldi.

Peki bu ekran klavyesi ne işime yarayacak?

Bazılarına göre gereksiz bir özellik olarak bakılsa da epeyli iş göreceğine inanıyorum.  Hele ki ufak birkaç kelime ekleme, silme veya düzeltme işlerini klavyenize hiç bulaşmadan yapabilirsiniz.  Ufak kelimelerin yazılmasında epeyli rahat ettirecektir.  Unutmadan Google’ın sanal klavyesi Türkçe harfleri de destekliyor.

“Google’dan Yeni Özellik; Ekran Klavyesi” üzerine 4 yorum

 1. Google’ın tüm ürünlerini kullanan, faydalanan ben, gmaili 24 saat açık olan ben, gelişmelerden en çok haberdar olmak isteyen ben, tüm nightly sürümlerden haberdar olmak isteyen ben, ama güncellemeleri en son alan yine ben.

  Anlamıyorum google neye göre belirliyor bu güncellemelere öncelikleri verirken ^^

  Facebook, Youtube vs. tasarım değiştiğinde de yine en son ben kullandım be. Youtube un yeni tasarımına geçebilmek için hesap ayarlarını didik didik etmiştimde bulamamıştım.

  Yanıtla
 2. k bakmayın ben tlfonumu yeni aldım için fazla kulanmasını bimiyorum dokumatik ekranı çalışmıyor acaba ayarlarınımı karıştırdım bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim bide internet bağlantısını nasıl yükliye bilirim internete giremiyorum da

  Yanıtla
 3. Googlenin klavyesi, klavyeye bakmadan yazmak isteyenler için ideal bir yöntem. Çünkü siz google aramasında arama kelimelerinizi yazarken klavyenizden hangi tuşa basarsanız google klavyesindede o tuş işaretlenmektedir. Bu sayede google klavyesine bakrak klavyenize bakmadan yazabiliyorunuz. Bunu sık sık kullanırsanız eğer sizde zamanla kendi klavyenize bakmadan yazabileceksiniz. iyi bloglamalar…

  Yanıtla

Yorum yapın