Google’da Değişim…

Sertap Erener’in şarkısını hatırladım bir an.  “Yeni bir aşk, yeni bir iş, yine gülecek bir neden lazım” diye güzel bir nakaratı vardı hatırlarsanız.  Bu gün Google’ı açtığımda yeni bir tasarımla karşılaştım.  Google çok farklı bir kimliğe bürünmüş gibi.  Halbuki sistem hala aynı butonlar aynı yerde fakat renkler ve tasarım o kadar tatlı olmuş ki “Yeni bir aşk, yeni bir iş” gibi bir değişim olmuş.  Google ne yaparsa güzel yapar deriz ya, çok beğendiğimi itiraf etmeliyim.

Bakalım Google karşımıza neler getirecek. Aslında ben daha güzel farklı ve yine Google’a yakışan yenilikler bekliyorum. Çıtayı o kadar yükseltti ki artık ne yapsa bize yetmiyor 🙂

Değişim sadece Google arama motoru ile sınırlı kalmıyor. Yine Gmail hesabımı açtığımda iletilerin içine girdiğimde e-posta içerisinde sağ tarafta yeni eklenen bir Widget’i gördüm. Daha doğrusu Gmail resmen gözüme soktu 🙂  Artık e-postaların içerisinde kişi bilgilerini düzenleyebilir ve kişi ile daha çabuk iletişim kurabiliriz. En çok hoşuma giden tarafı ise Widget içerisinden “Ayrıntıları Göster” kısmına bastığımda kişi ile son e-postalaşmamızda göndermiş olduğum dosya ekli maili açtı ve bu dosyayı paylaştığım kişileri de bana göstermesi oldu.

Google’a yeni aşkı pardon yeni özellikleri için teşekkürlerimi sunarım 🙂

“Google’da Değişim…” üzerine bir yorum

  1. Bu değişimde anasayfada arama kutusunun aşağı düşürülmesi bence hiç iyi olmamış. Neden yaptılar ona da anlam veremedim.

    Cevapla

Yorum yapın