WordPress 3.1.4 Güncelleme

Merhaba arkadaşlar, biraz önce WordPress panelimde 3.1.4 güncellemesi çıktığını gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim. Meşhur Blog altyapısı WordPress’in 3.1.4 sürümü şuan İngilizce olarak yayınlandı. Bu sürüm bir güvenlik güncellemesi içerdiği için acilen sistemlerinizi önce yedek alıp daha sonra güncellemenizi tavsiye ediyorum.

Bu sürüm ile alakalı WordPress blogunda kötü niyetli bir editör kullanıcısı tarafından siteyi ele geçirmesine imkan verilebilecek bir açıklık tespit edildiği belirtildi. Birçok güvenlik güncellemesi içeren yeni sürümde bunun gibi birkaç hata düzeltmesi yapılmış durumda. Güncelleme için daha fazla bilgi almak isterseniz WordPress bloguna bakabilirsiniz.

Henüz Türkçe sürümü çıkmadı ama WordPress Türkiye çok kısa sürede Türkçe versiyonunu çıkaracaktır. Eğer ki sisteminizde Editör ve kullanıcı gibi yetkilendirmeler yapmıyorsanız çok sorun olmayabilir. Fakat yine de güvenlik güncellemesi olduğu için FTP ve Database yedeği alıp sisteminizi acilen güncellemenizi tavsiye ederim.

“WordPress 3.1.4 Güncelleme” üzerine 3 yorum

  1. Bu güvenlik açıklarını kapatmak sanırım hiç mümkün olmayacaktır.
    Yarında başka bir açık çıkacak.
    Yeni özellikler eklenmesi yönünde güncellemeler tercihimdir.

    Cevapla
  2. Bu güvenlik güncellemesi wordpress admin bölümünde bulunan SQL injection açığından dolayı yayınlandı.

    Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)