GreenPeace Rezilsin!

greenpeace--turkey-protestoGreenPeace gibi oluşumları her zaman desteklemişimdir. Her zaman olduğu gibi onlara da taraflı ve yanlı yaklaştım. Hiç sorgulamadığım bu tarz oluşumları da aslında sorgulamak gerekiyormuş!

Sorgulamama sebebim mi? Sadece amaçları…

Bu konuyu bir kenara bırakıyor ve bu gece GreenPeace’in SPAMCI kimliğini sorgulamak istiyorum.

Şimdiye kadar hiçbir GreenPeace formunu doldurmamış olmama rağmen, hiçbir zaman onlara kimlik bilgilerimi ya da cep numaramı vermememe rağmen, son 4 yıldır sürekli olarak her ay beni cep numaramdan arıyorlar.

Yok şu kampanyamız geldi. Yok bu eyleme destek olun…

Lan destek olalım da yeter artık!

Aradıkları zaman…

“Karşımdaki kişiye, lütfen benim cep numaramı aramayın. Rahatsız oluyorum. Cep telefonumu sisteminizden silin! Sizi web ve internet üzerinden sürekli takip ediyorum zaten, cepten her aklınıza geldiğinde aramanıza gerek yok…”

…şeklinde üstüne basa basa telefondan aramamalarını rica ediyorum. Nazikçe, insanca, düzgünce… Onlar da bana sildik, bir daha sizi rahatsız etmeyeceğiz…

yalanını söyleyip söyleyip duruyorlar!

Ne zamandır aramıyorlardı. Bu sefer gerçekten de sildiler diye düşünüyordum. Meğerse SPAM’a mola vermişler bir süre! Şimdi tekrar aramalar başladı!

Birinci soru! GreeenPeace sana telefonumu vermedim! Form doldurmadım. Sizinle hiç alakam yok. Telefonumu nereden buldunuz?

Elbette ki telefon numarası satan firmalardan ya da kişilerden! Devletin buna bir çözüm getirmesi gerekiyor!

Ne yapayım? Gidip GreenPeace’yi savcılığa mı şikayet edeyim?

İkinci soru! Neden yalan söylüyorlar?  Sildim diyen operatörler, karşılarındaki insanı salak yerine koyduklarını düşünmüyor mu? Ya da operatörlere sildik diyen yöneticiler yalan mı söylüyor?

Malum bu yalanı söylüyorlar. “Sizi artık rahatsız etmeyeceğiz…”

Rica ediyorum sizden numaramı lütfen silin!

Her zaman aynı cevap! Efendim numaranızı sildik, bir daha aramayacağız!

Yalan üstüne yalan! 

Evet bildiğin yalancı GreenPeace! Bunu da orada telefon başındaki kişilere zorla söyletiyorlar…

Her ay numaramı sildiklerini söyleyerek, standart pazarlamacı kafasıyla bir sonraki ay tekrar arıyorlar! Lan yeter artık!

Artık Anti-GreenPeace’ci olacağım!

Nükleere mi karşısınız? Size inat gidip nükleer santralleri destekleyeceğim.
Temiz enerji mi istiyoruz? Size inat gidip kirli enerjiyi destekleyeceğim
.
Hidroelektrik santralleri çevreyi mi kirletiyor? Size inat artık hidroelektrik santrallerini destekleyeceğim!

Kafan mı güzel GreenPeace?

Her ay bana yalan söylemekten bıkmadınız mı? Telefondaki kişilerin utana sıkıla, “efendim sildik numaranızı” demesi için baskı mı uyguluyorsunuz? Size gönülden destek veren kişileri usandırmak gibi bir prensip mi benimsediniz? İletişim stratejinize ANTİ-GreenPeace gönüllüleri oluşturmak gibi bir amaç mı edindiniz?

Yoksa utanmadan cep numarası datası mı satın alıyorsunuz?

Size o datayı satanların elinde de benim cep numaram var!

Evet cep numaramı her ay siliyorsunuz! Fakat her ay yeni bir DATA satın aldığınız için içerisinde benim cep numaram tekrar geliyor. Siz de o dataları analiz etmeden, incelemeden tekrar SPAM arama gerçekleştiriyorsunuz.

Ahlaksızca taraftar toplayacağınıza gidin ahlaklı, etik yollardan data toplayın!

Birinin cep numarasını sildiğiniz zaman gidip CRM yazılımına bu adamı arama diye not düşün!

İlk soracağınız şey de müşteri ilişkileri nedir? Sorusu olsun!

Fakat siz, utanmadan başkalarının datasını satın alıyorsunuz? Sizinle hiç alakası olmayan adamı arayarak pazarlama amaçlarınız için kullanıyorsunuz, beni rahatsız etmeyin diyene de sildik efendim mazeretinde bulunup, yalan söylüyorsunuz! Bir sonraki ay tekrar arıyorsunuz…

Utanın utanın!

İnanmadınız mı? Cep numaramı yazıyorum 5552900787 kontrol edin bakalım? Benim konuşmalarımın kayıtlarını dinleyin bakalım kaç defa size aramayın yeter demişim?

Mesele destekçi bulmaksa, cepten aramak yetmez! Gönülleri fethetmek lazım!

Size inat yaşasın Nükleer Enerji!

“GreenPeace Rezilsin!” üzerine 6 yorum

 1. Abi ben en son cep numaramı google plus a yazdığımda bir ay whatsapp olsun hangout olsun nijeryadan arayanlar olsun rahat edemedim bence numaranı kaldır abi naçizane tavsiyem

  Yanıtla
 2. Beni de delirttiler.
  Kredi kartımdan aylık belli bir miktar otomatik bağış yapıyordum.
  Bir yıl sonra sürekli aramaya başladılar.Açmadım.Üstüme düşeni yaptım daha fazla ne konuşabilirimki ? Ödememde devam etti.
  Sonra mail yağmuru.O arada kredi kartım değişti yeni bilgileri istiyorlarmış(Çekim yapamıyorlar).
  Tek bir mail atsalar hiç sorun etmez arayarak gereken bilgiyi verirdim.Ama günde 10 arama.Arama üstüne arama.Bıktırdılar.Vermedim kesilsin ödeme lanet olsun yeter dedim.2 ay sonra nasıl yaptılarsa (ekstreden anladım) yeni kart bilgilerime ulaşmışlar ve çekmeye devam.Olsun dedim alsınlar.
  Birkaç ay sonra yine mail ve telefon yağmuru.Ödeme tutarını artıracağız onaylıyor musunuz?.Kıl oldum ya bir kere.Onay falan vermedim.Cevap da vermedim.2 ay sonra baktım ödemeyi onayım olmadan artırmışlar.
  Delirdim.Rahatlığa bak adamlardaki.
  Sonra arayıp bir ton laf saydıktan sonra tüm ilişiği kestim.
  Son sözüm “güzel bir kuruluşu sülüğe çevirmişsiniz” oldu.
  Bundan sonra gider TEMA vakfına yaparım.
  Neyse ne doluymuşum.Bildiğin bir blog yazısı da ben yazdım 🙂

  Yanıtla
 3. Cep tel nonuz kişişel bir bilgidir. Bu bilginin sizin rızanız dahilinde sahip olunması, başkasına paylaşılması, elde edilmesi 5237 sayılı TCK nın 135.-136. maddeleri uyarınca suçtur. Hapis cezası vardır.

  ilk aramada tel no nuzun sistemden silinmesine dair talep yaptığınız halde sizi aradılarsa bu kanun uyarınca suç işlenmiş sayılması gerekir.

  Şikayet durumunda yasal prosedür başlatılması gerekir.

  Bu yöntem ile size spam sms/email gönderen firmalar hakkında suç duyurusunda bulunup canlarını ciddi derecede sıkabilirsiniz.

  Yanıtla

Yorum yapın