GreenPeace’de SPAMCI Oldu Arkadaş!

greenpeace--turkey-protestoGreenPeace gibi oluşumları her zaman desteklemişimdir. Her zaman olduğu gibi onlara da taraflı ve yanlı yaklaştım. Belki de hiç sorgulamadığım bu tarz oluşumları da sorgulamak gerek? Sorgulamama sebebim mi? Sadece amaçları…

Bu tarz oluşumlar hayatımızın bir parçası olmalı, herkes destek vermeli diye düşünüp dururdum.  Ne kadar doğru, ne kadar yanlış? Bu kısmı tartışılır. Hiçbir zaman onları sorgulamamak da yanlış olabilir…

Bu konuyu bir kenara bırakıyor ve bu gece GreenPeace’in SPAMCI kimliğini sorgulamak istiyorum.

Şimdiye kadar hiçbir GreenPeace formunu doldurmamış olmama rağmen, hiçbir zaman onlara kimlik bilgilerimi ya da cep numaramı vermememe rağmen, son 2 yıldır sürekli olarak her ay beni cep numaramdan arıyorlar.

Yok şu kampanyamız geldi. Yok bu eyleme destek olun…

Lan destek olalım da yeter artık!

Her aradıklarında karşımdaki kişiye, lütfen benim cep numaramı aramayın. Rahatsız oluyorum. Sizi web ve internet üzerinden sürekli takip ediyorum zaten, cepten her aklınıza geldiğinde aramanıza gerek yok…

Her seferinde de bana telefon açan kişi, “Cep numaranızı sildik. Sizi aramayacağız.” şeklinde cevap veriyorlar. Hatta bazılarına (nazikçe) o kadar serzenişte bulunuyorum ki, karşımdaki kişi bana özürlerini beyan ediyordu.

Sonrasında malum bu yalanı söylüyorlar. “Sizi artık rahatsız etmeyeceğiz…”

Karşımdaki kişiye her zaman nazikçe lütfen numaramı silin, geçen sefer de arkadaşınıza söylemiştim. Fakat numaramı silmiyorlar.  Geçen sefer de silindiğini beyan ettiniz, yine beni aradınız!

Rica ediyorum sizden numaramı lütfen silin!

Her zaman aynı cevap! Efendim numaranızı sildik, bir daha aramayacağız!

Yalan üstüne yalan! 

Evet bildiğin yalancı GreenPeace! Bunu da orada telefon başındaki kişilere zorla söyletiyorlar…

Her ay numaramı sildiklerini söyleyerek, standart pazarlamacı kafasıyla bir sonraki ay tekrar arıyorlar! Lan yeter artık!

Artık Anti-GreenPeace’ci olacağım!

Nükleere mi karşısınız? Size inat gidip nükleer santralleri destekleyeceğim. Temiz enerji mi istiyoruz? Size inat gidip kirli enerjiyi destekleyeceğim. Hidroelektrik santralleri çevreyi mi kirletiyor? Size inat artık hidroelektrik santrallerini destekleyeceğim!

Kafan mı güzel GreenPeace?

Her ay bana yalan söylemekten bıkmadınız mı? Telefondaki kişilerin utana sıkıla, “efendim sildik numaranızı” demesi için baskı mı uyguluyorsunuz? Size gönülden destek veren kişileri usandırmak gibi bir prensip mi benimsediniz? İletişim stratejinize ANTİ-GreenPeace gönüllüleri oluşturmak gibi bir amaç mı edindiniz?

Yoksa utanmadan cep numarası datası mı satın alıyorsunuz?

Size o datayı satanların elinde de benim cep numaram var!

Evet cep numaramı her ay siliyorsunuz! Fakat her ay yeni bir DATA satın aldığınız için içerisinde benim cep numaram tekrar geliyor. Siz de o dataları analiz etmeden, incelemeden tekrar SPAM arama gerçekleştiriyorsunuz.

Doğru, çağrı merkezindeki arkadaşlarınız tek bir tıklama ile numaramı siliyor. Fakat siz? Tekrar data satın aldığınız için içerisindeki cep numaram sisteminize tekrar kayıt oluyor!

Taraftar toplayacağınıza gidin ahlaklı, etik yollardan data toplayın! Birinin cep numarasını sildiğiniz zaman gidip CRM yazılımına bu adamı arama diye not düşün!

CRM’den anlamıyor musunuz? Size iyi bir crm uzmanı tavsiye edebilirim! İlk soracağınız şey de müşteri ilişkileri nedir? Sorusu olsun!

Oradan buradan data toplayacağınıza, gidin bir Facebook uygulaması yapın, uygulamaya dahil olanların datalarını izinli olarak alın! Ben uygulamaya dahil olursam, işte o zaman beni arayın!

Fakat siz, utanmadan başkalarının datasını satın alıyorsunuz? Sizinle hiç alakası olmayan adamı arayarak pazarlama amaçlarınız için kullanıyorsunuz, beni rahatsız etmeyin diyene de sildik efendim mazeretinde bulunup, yalan söylüyorsunuz! Bir sonraki ay tekrar arıyorsunuz…

Utanın utanın!

İnanmadınız mı? Cep numaramı yazıyorum 2900787 kontrol edin bakalım? Benim konuşmalarımın kayıtlarını dinleyin bakalım kaç defa size aramayın yeter demişim?

Mesele destekçi bulmaksa, cepten aramak yetmez! Gönülleri fethetmek lazım! GreenPeace sizi de sürekli spam telefon yağmuruna tutuyor mu? Buyurun paylaşalım! 

“GreenPeace’de SPAMCI Oldu Arkadaş!” üzerine 3 yorum

 1. beni de bir hafta önce Greenpeace den aradılar (daha doğrusu sürekli arıyorlar),
  nükleer santral istemiyoruz ve zararları konusunda bilgilendirme bant kaydı dinledikten sonra destek verip vermediğimi tuşlamamı istediler bende detaylı bilgi almak için 2 yi tuşladım ve bir bayan çıktı büyük ülkelerin nükleerden vazgeçtiğini fukuşima yı çernobili anlattı ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmenin öneminden bahsetti. Şuan ülkemizde de bu konuda bir çalışma olduğunu şimdilik bazı şartların eksikliğinden dolayı önüne geçtiklerini vs anlattı.
  Ülkemizde yapılması planlanan bir nükleer santral için “nükleere hayır” kampanyası başlatmışlar destek vermemi istediler düşüneceğimi söyledim. Hemen peşi sıra dergi aboneliği vs konulara girdiler teşekkür ederim dedim.

  Günlerdir arıyorlardı bugün telefonu açtım bir bayan yine destek verip vermeyeceğimi sordu bende baya birşey anlattım FRANSA neden vazgeçmiyor dedim (Paris in gece uydu fotolarına bir bakın) cevap veremedi. yıllar önce bu ülkeye matbaayı sokmaktan korkan zihniyetle sizin farkınız nedir dedim yine sustu. Ben desteklemiyorum dedim kapattım. Kazalar oluyo diye uçağada binmeyelim araba sürmeyelim, internette zararlı ülkemize sokmayalım. Adam gibi tedbirini alırsan bir problem olmaz diye düşünüyorum.

  Greenpeace konusunda her zaman kafamda soru işaretleri olmuştur bazı güçler tarafından yönlendirildiklerini düşünüyorum tamamen safi olarak iyi niyetle bu işler içinde olmadıklarını birkaç yerde okumuştum. Ülkemiz artık dünyada önemli bir aktör haline gelmeye başladı yaptığımız projeler birilerini belli ki korkutuyor olsa gerek bu anlamda green peace i üstümüze salıyorlar diye düşünüyorum.

  Enerji olarak neredeyse tamamen dışarı bağlı bir ülkeyiz eğer bunun çözümü nükleer se ben buna karşı çıkmam,
  ilerleyen yıllarda mecburen nükleere yöneleceksek bunun yatırımları şimdiden yapılmalı çünkü bir nükleer santral 10 yıla yakın bir sürede kurulmakta çok geç kalmamalıyız yani….

  Benim yeşilcilerle anım bu şekilde.

  Cevapla
 2. Abi bunların çağrı merkezi bizim evin bir kaç kilometre ötesinde. Çalışanlar günlük kotalarını doldurmak adına elinden geleni yapar, sizin dediklerinizi umursamazlar bile.

  Cevapla
 3. Ben arkadaşlarımın numaralarını ve maillerini imza kampanyalarına yazıyordum 😀 arıyorlardı sürekli

  Cevapla

Yorum yapın