Growsta ile Instagram’da İçerik Zamanlama

Aylık 300 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan Instagram en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olmasına karşın, markaların Instagram’da topluluk ve içerik yönetiminde yaşadığı çok sayıda sorun bulunmakta.

Bu sorunlardan bir tanesi de Instagram üzerinde içerik zamanlama…

Karşılaştığımız sorunlara çözüm olarak geliştirilmiş olan Growsta ile Instagram’da masaüstünden içerik zamanlanabilmekte ve topluluk yönetimi için gerçekleştirilen birçok işlem otomatikleştirilmekte.

Fotoğraflarınızı Masaüstünden Zamanlayabiliyorsunuz

Çok sayıda Instagram hesabı yönetenlerin sıkça yaşadığı sorun, tek tek tüm hesaplara mobilden giriş yapıp en yüksek verimi alacağını düşündükleri saatte içerikleri paylaşmaktı.

Growsta ile yüzlerce fotoğrafı bir kaç dakika içerisinde zamanlayabiliyorsunuz. Yöneticisi olduğunuz diğer Instagram hesaplarında da içerik paylaşabilmek için tekrar giriş/çıkış yapmanıza ise gerek kalmıyor, panelinizden hesaplar arası geçiş yapabiliyorsunuz. Benzeri içerik zamanlama uygulamalarının aksine telefonunuza herhangi bir push notification gelmeden, sizi tekrar Instagram’a yönlendirmeden paylaşım direk gerçekleşiyor.

Bu özelliği ile şuanda Instagram’daki tek içerik zamanlayıcısı diyebiliriz.

Topluluk Yönetiminde Otomasyon

Rakip, Etiket ve Lokasyon bazlı olarak Instagram kullanıcılarını hedefleyebilmenizi sağlayan Growsta ile tüm Instagram kullanıcılarına seslenmek yerine yalnızca potansiyel müşterilerinizi hedefleyebiliyorsunuz.

Beta sürümünden yeni çıkan Growsta kullanıcılarının uygulama aracılığıyla elde ettiği aylık etkileşim oranları ortalama %470 artış gösterdi. Takipçi ya da beğeni satan uygulamaların aksine gerçekten insanların isteyerek ve bilerek sizi takip etmesini ya da beğenmesini sağlayan hedefleme seçenekleri ile takipçilerle olan bağı kuvvetlendirmekte.

Şube sistemi ile çalışan markalar, restoranlar ve kafeler lokasyon bazlı hedefleme gerçekleştirerek gerçekten belirlediği lokasyona gelmiş kullanıcıları hedefleyebiliyorlar.

Etkinlikler için oluşturulan etiketleri takip eden marka ya da organizatörler sadece etkinliğine katılan kullanıcılarla etkileşime geçebiliyorlar.

İsmail Sait Alpagu ve Haydar Özkömürcü’nün kurduğu Growsta son bir ayda 1000 aktif kullanıcıya ulaştı.

Önümüzdeki dönemde akıllı içerik zamanlama, moderasyon paneli, gelişmiş raporlama gibi yeni özellikler getirerek Instagram üzerine çalışan en güçlü sosyal medya aracı olmayı hedefliyorlar. Growsta tüm özelliklerini ilk bir hafta herkese ücretsiz olarak sunuyor.

Web Sitesi: http://www.growsta.com
Facebook: https://www.facebook.com/growsta

Yorum yapın