Hala SSL i anlayamamışlar..

Bugün üstad Mavituna’nın internet sitesinde denk geldim güzel bir yazı yazmış .

Demiş ki ;

Benzer bir olayı godaddy’ ye bizzat bildirdim ve kendileri hala HTTP üzerinden login formunun güvenli olduğunu iddia ettiler bana da kendi kıçımı korumam için SSL üzerinden login formu adresi gönderdiler, ben içimden küfredim e-mail arşivledim. Bunlar gibi daha yüzlercesi var tabii ki hiç SSL kullanmayanları saymıyorum bile.

SSL’ in doğru implemantasyonu ve SSL üzerinden FAQ’ yü daha önceden yayınlamıştım. Bu bilgileri güvenli bir web sitesi geliştirmek isteyen her web geliştiricisinin kesinlikle bilmesi gerekli.

Koptum valla söylenebilecek hiçbirşey yok kardeşim bunlar ancak sistemleri Hacklenince kafaları dank eder ozaman da derler ki SSL yüzünden oldu biz SSL i kaldıralım SSL kullanmayalım :) Puhahahaa

“Hala SSL i anlayamamışlar..” üzerine bir yorum

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)