Hamburger Ye MP3 Playerin olsun Hediye olarakda size SPYWARE veriyoruz..!

Mc Donalt       MC Donald’s Japon’ya Hamburger yiyen 10.000 Kişiye Bedava MP3 Player dağıttı. Güzel bir haber değil mi ? Düşünsenize Taksim MC Donald’s Hamburger yiyene Mp3 Player dağıtıyor ne güzel olurdu değil mi ? 🙂 Güzel olurdu tabi herkes atlardı hemde önünde yüzlerce metre kuyruk olurdu. 🙂

      Neyse biz dönelim haberimize MC Donald’s dağıtmış dağıtmasına da MP3 playerlerin içerisinde özel bir yazılım eklemiş Bunun yanında birde HEDİYE olarak SPY koymuşlar Evet yanlış duymadınız bir SPYWARE bilerek mi koymuşlar bilmeyerek mi adamların günahını almak istemem ama 10.000 kişinin PC sine ki bu aslında daha fazladır. Bir Mp3 Playeri birkaç PC de kullandıklarını varsayarsak öööööööö.. Uçuk rakamlar çıkabilir.

          Gelelim SPYWARE ye Bu Trojan sayesinde. Saldırgan bulaştırdığı PC nin kişisel bilgilerini alabiliyor. Banka bilgilerinden tutunda kişisel şifrelerinize kadar hepsi gitti… QQpass spyware İsmindeki bu Trojan Çok TEHLİKELİ bir trojan .. MP3 playerlere nasıl bulaştığın bilinmezken tahmini olarak söyledikleri bu Playerlere yazılım yüklemekte kullandıkları PC den kaynaklandığı söylenmekte.

          MC Donald’s bir yardım hattı açmış bu yardım hattında MP3 player alanlara PC lerindeki SPYWARE için yardım ediyorlarmış. Benim Şifrelerin banka bilgilerim gittikten sonra yardım etmenin ne manası var onu sallayalımda bir de üstüne üstlük hatalarını telafi etmek için MP3 playerleri değiştirmeye başlamışlar bile..

 

Yuhh. harbi yuhh biri gelipde bana bir SPYWARE nin böyle bir yol ile 10.000 PC ye bulaştığını söyleseydi inanmazdım. Ama gerçek…

 

“Hamburger Ye MP3 Playerin olsun Hediye olarakda size SPYWARE veriyoruz..!” üzerine bir yorum

Yorum yapın