Şili’de 4 Hacker yakalandı.

Geçen pazartesi ŞİLİ’şi 4 hacker Şili Polisi tarafından evlerinde yakalandılar. Birkaç yıl içerisinde aralarında Türk internet sitelerinin de yer aldığı yüzlerce Web sayfasına saldırı düzenlemişlerdi. Şili Plis Müdürü Gerardo Raventos bu grubun “Byond Hackers” ve “Byond Crew” takma isimleri ile 8000 civarında internet sitesine saldırdıklarını tespit ettiklerini ve yakaladıkları güne kadar hareket etmeme nedenlerinin ŞİLİ kanunlarına göre bir suç unsuru bulun- madığı için gözaltına almadıklarını belirtti.

Şubat 2006’dan beri 8.042 web sitesini hackleyen afacanlar EN İYİ DEFACER olmak için yaptıklarını belirtiyorlardı. Hackledikleri internet sitelerine
“Lebanon-israel…STOP!

No war

peace, that’s all

This is a cyber-protest

Mesajını bırakan bu grup lideri olarak tanınan 23 yaşında Leonardo Hernandes, gerçek ismi ile Nettoxic olduğu açıklandı. Diğer üyeler: Carlos Amigo, 18, aka SSH-2, ve yaşları 18’in altında olduğundan isimleri gizli tutulan iki ikiz kardeş (Codiux ve Phnx).

Santiago, San Bernardo ve Rancagua, ve soruşturmaları yürüten savcıya göre, beş yıla kadar hapis cezası istemiyle “Elektronik Sabotaj” suçuyla yargılanacaklar.

“Şili’de 4 Hacker yakalandı.” üzerine 5 yorum

  1. Zaten Yakalananların çoğunluğu aptallıktan yakalanıyor böyle mükemmel bilgiye sahip olup da aptalca iş yapmak :) İşte o an yakayı ele verirsinizz. Zaten yakalananların ’ı aptalca ipuçları ile yada bir yerlerde bıraktıkları izlerle yakalanıyor. Birçoğunu da kız arkadaşları ele veriyor. Yani bu işi yapacaksan baban bile duymayacak :)

    Cevapla
  2. öyle bir yöntem var mı iz bırakmıyacaksın demişsin :) İp adresin belli herşey belli bi şikayete bakar :) türk webmasterlar üşengeç oldugundan yakalanmıyorlar :)

    Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)