Hayat Dursun Kitaplar Konuşsun

dusun-tasin-kitapBasın Bülteni – Düşün Taşın Derneği 4 yıldır aralıksız olarak sürdürdüğü Kitap Okuma Günleri aktiviteleri ile “toplu kitap okuma” eylemini Türkiye’nin gündemine taşımış, bu zamana kadar İstanbul’da 98 farklı mekanda, Türkiye genelindeki temsilcileri ile de 110 farklı noktada binlerce katılımcı ile kitaba dair paylaşımların yapıldığı etkinlikler gerçekleştirmiştir.

Ali Sami Yen Stadyumu’nda 13 Haziran 2010 tarihinde gerçekleştirdiği 38. Kitap Okuma Günleri ile 14.500 kişinin aynı anda kitap okuduğu etkinliğin mimarı olan gençler;

26 Mayıs 2013 tarihindeki 100. Etkinliklerini sosyal medyanın gücü sayesinde 100 farklı noktada gerçekleştirerek yeni bir rekora imza atmaya hazırlanıyor.

İstanbul’da İstiklal Caddesi Galatasaray Meydanı’nda binlerce kişinin katılımı ile “Dünya’nın En Sessiz Eylemi” ne imzasını atacak olan Düşün Taşın Derneği, yapacağı bu faaliyet ile dünyanın gündemine kitap sevgisi ve bilincini taşımak istiyor.

Düşün Taşın Derneği ve Beyoğlu Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte kitapları ile İstiklal Caddesi’nde buluşacak olan katılımcılar; yazarlar, ünlü isimler ve devlet erkânı ile birlikte topluca kitap okuyacak.

Minderler Bizden Kitaplar Sizden

Galatasaray Meydanı’na kurulacak olan platform çevresinde yapılacak olan etkinlik, halkın katılımına açık şekilde gerçekleştirilecek. Program süresince yapılacak olan çeşitli eğlence, yarışma vb. aktiviteler ile hayat duracak kitaplar konuşacak.

İstanbul ile eş zamanlı Türkiye’nin ve Dünya’nın dört bir yanında gerçekleştirilecek olan bu buluşmada derneğin genç yöneticileri; Minderler Bizden Kitaplar Sizden olsun diyerek tüm herkesi 26 Mayıs’taki bu etkinliğe bekliyor.

Tarih: 26 Mayıs Pazar
Saat: 16:00 – 17:00
Mekân: İstiklal Caddesi Galatasaray Meydanı
Adres: Galatasaray Lisesi, Kuloğlu Mahallesi, İstiklâl Cad. No: 159, 34430 Beyoğlu – İSTANBUL

Yorum yapın